22.12

8 let, 5 mesecev

Sobota, 13. 9. 2008, 22.12

Maribor do zmage (znova) po srhljivki

Ljubitelji nogometa v Ljudskem vrtu so bili v 8. krogu PrveLige Telekom Slovenije priča zelo zanimivi predstavi, po kateri je Maribor premagal HiT Gorico.

Oslabljeni ekipi Maribora (brez Pridigarja, Kubice, Bunderle) in Gorice (brez Demirovića, Velikonje, Zarifovića) sta gledalcem ponudili veliko užitkov. Na zadovoljstvo domačih navijačev je tudi zmaga ostala na Štajerskem, predvsem po zaslugi izjemnega prvega polčasa, ko so zadetki večinoma v goriško mrežo (v slogu vremena) kar deževali. Maribor se je s četrto zmago utrdil na tretjem, medtem ko je Gorica - boljši tekmec v drugem polčasu do izključitve Ferreire - s petim porazom prav tako trdno na osmem mestu.

Serijo zadetkov otvoril Mihelič

Mariborski Ljudski vrt, ki je v sredo spremljal izjemno lep obračun med Slovenijo in Slovaško, je tudi v današnji prvenstveni tekmi kljub razmočenemu igrišču ponudil všečno nogometno predstavo. To so pričakovano precej bolje začeli gostitelji, ki so že v sedmi minuti povedli. Mihelič si je 20 metrov od goriških vrat lepo pripravil prostor za strel in zadel desno stran vrat vratarja Simčiča. Domačini so znova zapretili v 14. minuti, ko je s prostega strela s 30 metrov natančno meril Pavlovič, a je goriški vratar dobro posredoval.

Na drugi strani so svojo prvo priložnost izkoristili tudi Primorci. Potem ko mariborski obrambi nikakor ni uspelo izbiti žoge iz kazenskega prostora, se je ta znašla pri povsem samemu Nebojši Kovačeviću. Slednjemu z 11 metrov ni bilo težko poravnati izida. A veselje izbrancev Primoža Glihe je bilo kratkotrajno. Že v 19. minuti so namreč gostitelji izvedli protinapad, ki so ga tudi uspešno končali. Nilton je podal v kazenski prostor do Miheliča, ta je z glavo podal pred vrata, kjer je bil Volaš in zabil za 2:1. Že minuto zatem je na semaforju pisalo 3:1, saj je Nilton (že v 26. minuti je zaradi poškodbe moral iz igre) z mojstrskim strelom s 25 metrov vnovič ukanil goriškega čuvaja mreže. Po "atomskem" začetku je nato ritem igre malce padel, kljub temu pa so gledalci še videli nekaj priložnosti. Tako je v 30. minuti Nebojša Kovačević za las zgrešil cilj in zadel le zunanji del mreže mariborskih vrat.

V drugem polčasu so mrežo tekmeca prvi zatresli gosti. Po udarcu iz kota je bil v kazenskem prostoru najspretnejši branilec Ferreira, ki je z nogo z osmih metrov matiral Raniloviča in Novogoričane vrnil "v igro". Domačini si po šoku še niso dodobra opomogli, ko je bilo že 3:3. Prepustna mariborska obramba je namreč v 55. minuti zakrivila enajstmetrovko, ko je Džinić nepravilno zaustavil Osterca. Zanesljiv izvajalec najstrožje kazni je bil Nebojša Kovačević. V 59. minuti pa so tudi Primorci doživeli nov hladen tuš. Zaradi drugega rumenega kartona je namreč moral predčasno iz igre Ferreira.

Jelič za veselje gostiteljev

Mariborčani so ob številčni premoči zagospodarili na igrišču, Simčič je imel veliko dela, da je mrežo v drugem polčasu ohranil nedotaknjeno, nekajkrat pa mu je na pomoč priskočila še sreča.

Še najbolj v 74. minuti, ko je Pavlovič zadel vratnico. Toda ne sreča ne njegovi obrambni soigralci mu niso pomagali v 90. minuti, ko je Jelić s 15 metrov meril močno in natančno ter gostiteljem priigral pomembne tri točke.