21.07

8 let, 5 mesecev

Četrtek, 6. 11. 2008, 21.07

Luk: Interblock je premagljiv

V 16. krogu PrveLige Telekom Slovenije se bosta v Lendavi pomerila drugouvrščena Nafta in dve mesti nižje uvrščeni Interblock.

Tri zaporedne težke tekme, od tega dve v gosteh, so poskrbele, da se točkovni izkupiček Nafte ni kaj dosti povečal. Poraza v Celju in Novi Gorici ter osvojena točka proti Mariboru sicer še zadostuje za trenutno drugo mesto na prvenstveni lestvici, se je pa povečal zaostanek za vodilnimi "vijolicami" in zmanjšala prednost pred zasledovalci.

Med njimi je tudi HiT Gorica, ki je prejšnji petek bila uspešnejša s 3:1 in se približala le na dve točki zaostanka. "Proti Gorici smo igrali zelo dobro, kar se tiče same igre, rezultatsko pa se nam ni izteklo in na našo žalost so domačini zmagali," pravi vratar Nafte Aleš Luk.

Nadaljevati niz

Že ta konec tedna pa čaka Lendavčane nova težka preizkušnja, saj v goste prihaja Interblock, ki prav tako zaostaja le za dve točki. "Na domačem terenu, kjer še nismo izgubil, le enkrat remizirali, seveda gremo na zmago. Tudi Interblock je dobra ekipa z dobrimi posamezniki, ampak gremo na zmago in mislim, da se jih da premagati," pravi Luk, ki je bil v pretekli sezoni še kandidat za selitev med "kockarje". Trener Damir Rob bo imel po dolgem času znova na voljo vse igralce, kot zadnji je kazen zaradi rdečega kartona odslužil hrvaški branilec Stjepan Caban. Nafta v tej sezoni še ne pozna poraza na domačem terenu, edino točko na sedmih tekmah je iz Lendave uspel odnesti Maribor, na drugi strani pa je Interblock neporažen že šest tekem zapored.

Kdo bo koga?

Moštvi sta se v zadnjih treh sezonah pomerili devetkrat, štiri zmage ima ljubljanski klub, eno manj Lendavčani, dve tekmi pa sta se končali brez zmagovalca. V prvem obračunu letos v Šiški je bil uspešnejši Interblock, ki je v 7. krogu zmagal s 3:1, to pa je bila tudi prva zmaga Ljubljančanov v tej sezoni.

S stopnjevanjem forme so se tako z dna dvignili že vse do četrtega mesta, z izjemo ene tekme proti Mariboru pa na vseh ostalih ostali neporaženi. Serijo petih zaporednih zmag so zaključili prejšnji petek, ko so igrali "le" 0:0 z Domžalami. Ali lahko Nafta prekine ta niz in nadaljuje svoj niz nepremagljivosti v Lendavi, pa bomo videli v soboto nekaj minut pred četrto uro popoldan, ko se bo tekma končala.