17.34

8 let, 5 mesecev

Sobota, 8. 3. 2008, 17.34

Ljubljančani so se maščevali

Nogometaši Interblocka so v 22. krogu Prve Lige Telekom Slovenije premagali Hit Gorico s 3:0 (0:0). Ljubljančani so z novo zmago skočili na tretje mesto lestvice.

Nogometaši ljubljanskega Interblocka so po uspehu pri Dravi zabeležili še drugo zmago, s katero so na tretjem mestu prehiteli prav tokratne nasprotnike (Hit Gorica je izgubila drugič zapored), točkovno pa so se vsaj začasno izenačili tudi z drugouvrščenim Koprom.

Zmaga Ljubljančanov je povsem zaslužena, v ne posebej kakovostni predstavi so bili boljši nasprotnik, nove točke pa so si zagotovili v drugem polčasu, ko so dosegli vse tri gole. Dvakrat je bil uspešen Martin Pregelj, ki je bil gotovo osrednje ime dvoboja.

Da je Pregelj razpoložen in da bi to lahko bil njegov dan, je pokazal že prvi polčas. Bil je motor domačega moštva, enkrat nevarno zagrozil s prostega strela, nekaj polpriložnosti pa pripravil soigralcem, ki pa niso bili pri strelu. Najlepšo priložnost so domači zamudili v 21. minuti, ko je po podaji Dejana Gerića Hrvat Ivan Jolić streljal mimo gola. Novogoričani so le redko prihajali v kazenski prostor, še takrat ko so, pa niso bili posebej nevarni.

Domači so povedli v 52. minuti, ko si je Gerić na desni strani priboril žogo, podal do Preglja, ta pa jo je mimo vratarja poslal v mrežo. Varovancev Dragana Skočića vodstvo z 1:0 ni zadovoljilo in so nadaljevali ogrožanje vrat gostov. Po strelu Roka Elsnerja je žoga zletela mimo vrat, v končnici pa sta bila boj natančna Pregelj ter Darijan Matič. Gol Preglja je bil lep, še lepši, pravi evrogol, pa je v četrti minuti sodniškega podaljška s strelom od daleč dosegel Matić.