22.15

8 let, 5 mesecev

Nedelja, 20. 7. 2008, 22.15

Ljubljančani dvakrat ujeli Novogoričane

Nogometaši HiT Gorice in Domžal so se na tekmi 1. kroga Prve Lige Telekom v Novi Gorici razšli z izidom 2:2 (1:1).

Derbi prvega kroga državnega prvenstva med dvema udeležencema evropskih tekmovanj se je končal brez zmagovalca. Goričani so dvakrat vodili, a Ljubljančani so se tako, kot na evropskem gostovanju pri Zeti, spet na koncu rešili.

Če je bil junak gostovanja v Podgorici Jolić, je tokrat za točko najbolj zaslužen njegov hrvaški rojak, najboljši strelec lanskega prvenstva (igral je za Domžale), Zahora, ki je postavil končni rezultat v 80. minuti.

Osterc že v 4. minuti

Novogoričani so hitro prišli do vodstva. Že v četrti minuti se je v vlogi podajalca izkazal Demirović, pred vrati pa se je najbolje znašel Osterc, ki je z okrog desetih metrov neubranljivo zadel zgornji levi kot Rozmanovih vrat. Interblock, ki je nastopil brez kaznovanega Rakoviča, bi se kaj lahko veselil izenačenja v osmi minuti, a je po predložku Zahore Pregljev strel z glavo švignil tik mimo leve vratnice. Novogoričani, ki so zaigrali z zgoščeno vezno vrsto in le enim pravim napadalcem Ostercem, so pobudo prepustili gostom in prežali na protinapade. V 13. minuti sta Demirović in Osterc lepo kombinirala, zaključek slednjega z osmih metrov z leve strani v bližnji kot, pa je Rozman preusmeril v kot. Dve minuti pozneje so znova zapretili pokalni prvaki. Rendulić je lepo podal, Zahora pa iz bližine z glavo meril previsoko. V 18. minuti se je goriška mreža le zatresla. Ob prepočasni domači obrambi je Gerič lepo našel Preglja, ki se je sam znašel pred goriškim golom in z desne strani zadel bližnji kot.

V 36. minuti bi se štirikratni državni prvaki kaj lahko znova veselili. Cvijanovićev strel z desne strani je Rozman kratko odbil, odbite žoge pa iz bližine ni uspel v mrežo potisniti Nebojša Kovačevič, ki mu je veselje z refleksno obrambo preprečil gostujoči vratar.

Zahora že zadeva

Tudi drugi polčas se je začel po okusu gostiteljev, saj so se v 52. minuti spet veselili vodstva. Iz kota z leve strani je lepo podal Demirović, ob bližnji vratnici pa se je lepo prikradel Zarifović in iz bližine z glavo natančno zadel v zgornji bližnji kot. Novogoričani so imeli pobudo, a brez pravega zaključka. Sledila sta nevarna poskusa Zahore; najprej je Pirih žogo odbil v kot, zatem pa je žoga švignila mimo vrat. V 78. minuti bi rezervist Velikonja kaj lahko odločil zmagovalca, a je njegov strel z desne strani Rozman odbil, dve minuti pozneje pa so se Ljubljančani veselili izenačenja. Podajalec je bil znova Gerič, Zahora pa je potrdil strelske sposobnosti in z dvanajstih metrov natančno zadel v levi kot. Z razdalje je nevarno streljal Živec, v 83. minuti pa se je po vnovični podaji Geriča Zahori po robu postavila vratnica.