Petek, 7. 10. 2016, 9.52

Kvalifikacije za SP 2018, Južna Amerika, 9. krog

Zvezdnik Barcelone krvavo plačal visoko zmago

Neymar | Foto Reuters

Južnoameriške kvalifikacije za nogometno svetovno prvenstvo 2018 v Rusiji so že na polovici, dvakratni južnoameriški prvaki Čilenci pa so daleč od uvrstitve na SP. Na gostovanju v Ekvadorju so izgubili z 0:3. Korak bližje SP sta Brazilija in Urugvaj, ki sta vknjižila prepričljivi domači zmagi, Argentina je le remizirala s Perujem.

Urugvaj, ki je z 19 točkami prvi na lestvici, je s 3:0 ugnal Venezuelo; dva gola je prispeval zvezdnik PSG Edinson Cavani, dve podaji pa zvezdnik Barcelone Luis Suarez.

Brazilija je bila po šovu 24-letnega Neymarja še bolj prepričljiva, saj je Bolivijo v Natalu ugnala s 5:0. Neymar je že v 11. minuti prvi prerešetal mrežo nasprotnikov, nato pa je soigralcem pripravil še dva zadetka. Neymar na večni lestvici strelcev zaostaja za legendarnim rojakom Zicom le še en zadetek. Zico jih je dosegel 50, Neymar pa jih je prispeval 49. Največ jih je v dresu brazilske reprezentance dosegel Pele (77).

Zvezdnik Barcelone je v 65. minuti prejel udarec reprezentanta Bolivije s komolcem in potegnil krajšo. Po obrazu se mu je ulila kri, tako da je zapustil igro. Zamenjal ga je Willian.

Peru prekrižal načrte Argentini

Kolumbija je prišla do pomembne zmage v gosteh pri Paragvaju, potem ko je Edwin Cardona zadel v 90. minuti. Argentina je v Limi dvakrat vodila, vendar so perujski nogometaši prišli do točke, ki jim bo le malo pomagala v boju za SP, dve izgubljeni točki pa bi utegnili Argentincem, ki so igrali brez prvega zvezdnika Barcelone Lionela Messija, precej zagreniti življenje.

Argentina je na gostovanju v Peruju dvakrat zapravila vodstvo. | Foto: Reuters Argentina je na gostovanju v Peruju dvakrat zapravila vodstvo. Foto: Reuters

Urugvaju na lestvici s točko manj sledi Brazilija (18 točk), od tretjega do petega mesta pa si sledijo Ekvador, Kolumbija in Argentina, vsi s po 16 točkami. Paragvaj je zbral 12 točk, Čile pa jih ima 11. Le prve štiri reprezentance se bodo neposredno uvrstile na SP, petouvrščena izbrana vrsta pa bo morala v dodatne kvalifikacije.