12.17

8 let, 5 mesecev

Petek, 18. 4. 2008, 12.17

Kosmač: Na Ptuju nam ni bilo nikoli lahko

Nogometaši Primorja bodo v 29. krogu PrveLige Telekom Slovenije gostovali na Ptuju. Pred dvobojem z neposrednim tekmecem v boju za obstanek je misli strnil Nace Kosmač ...

Državno prvenstvo v nogometu se je prevesilo v zadnjo četrtino. Drava bo v nedeljo, začetek tekme bo ob 16.30, na Ptuju gostila Primorje. ''Vemo, da bo težka tekma. Na Ptuju nam nikoli ni bilo lahko. Redko smo zmagovali. Ker imamo le točko prednosti pred Dravo, bomo poizkušali iti prav na vsaki tekmi na zmago in si tako zagotoviti do konca prvenstva čim več točk. To je naš cilj. Z zmago proti Dravi bi si zelo olajšali pot, če pa bi izgubili, bi se ponovno vrnili tja, kjer smo bili pred tekmo s Celjem. Zavladala bi nervoza in ponovno bi bili pod večjim pritiskom,'' je povedal za Sportal Nace Kosmač, ki je zaradi bleščeče predstave proti MIK CM Celju (5:0) našel svoje mesto v naj enajsterici 28. kroga PrveLige Telekom Slovenije. Občasni mladi reprezentant meni, da so Ptujčani najbolj nevarni v napadu, veliko kakovostnih igralcev pa premorejo tudi v zvezni vrsti.

Morda tudi pred Nafto?

Primorje ima osem krogov pred koncem majhno prednost pred Dravo in MIK CM Celjem. Najslabši iz omenjene trojice bo na koncu zasedel deveto mesto, ki pelje v dodatne kvalifikacije za obstanek. Boj bo očitno še zelo zanimiv: '' Do konca je še osem tekem. Torej je v igri še maksimalnih 24 točk, tako da je še vse mogoče. Med seboj igramo še skoraj vsi. V končni fazi lahko prehitimo tudi Nafto. Na to tudi računamo,'' je dejal 21-letni napadalec Ajdovcev, ki je med tednom sodeloval v uspešni generalki pred dvobojem na Ptuju. Primorje je v Tolminu ugnalo istoimenski tretjeligaški klub s 5:1. ''Trener je dobro razporedil moči. Vsak izmed nas je odigral večinoma po en polčas. Zaigrali smo dokaj solidno. Igrišče je bilo zelo razmočeno, a verjetno ne gre pričakovati kaj drugačnega v nedeljo na Ptuju, saj dežuje praktično vsak dan,'' razmišlja nekdanji nogometaš Sežane, ki je v začetku decembra podaljšal pogodbo s Primorjem do izteka tekmovalne sezone 2009/10.

Nedeljska tekmeca sta se nazadnje na Ptuju pomerila v 11. krogu, ko si je Drava v razburljivi končnici priigrala zmago s 3:2. Strelca za Primorje sta bila najboljši klubski strelec David Bunderla in naš sogovornik. ''Tista tekma je bila res nekaj posebnega. Dvakrat smo vodili, z mojim zadetkom smo imeli še deset minut pred koncem v žepu vodstvo z 2:1, nato pa smo v dveh minutah zapravili vse. Seveda nimam najlepših spominov na omenjeno srečanje.''

Brez treh kaznovanih

Prvi strateg ''rdeče-črnih'' Borivoje Lučić bo zaradi kazni rumenih in rdečih kartonov na gostovanju v najstarejšem slovenskem mestu pogrešal tri igralce. Manjkali bodo dvakratni strelec proti Celjanom Alen Džuzdanovič, levi bočni branilec Leon Panikvar ter Peter Kalin, ki je zaradi ''nešportnih'' potez v Lendavi prejel strogo kazen v obliki šestih tekem. Ajdovci so se na omenjeno odločitev disciplinskega sodnika Nogometne zveze Slovenije (NZS) pritožili, odločitev iz krovne nogometne organizacije pa naj bi bila podana prav danes. Seznam poškodovanih je v ''prestolnici burje'' po dolgem času prazen, za tekmo na Ptuju pa kandidira tudi Nedžad Serdarević, ki si je pred dnevi uredil vse potrebne dokumente, tako da se je že priključil treningom prve ekipe. Trener Primorja se bo najverjetneje odločil za začetno enajsterico po sobotnem treningu.