20.17

8 let, 5 mesecev

Sobota, 26. 4. 2008, 20.17

Koprčani trikrat izničili zaostanek

Nogometaši Maribora so se v 30. krogu Prve Lige Telekom Slovenije na Ptuju s Koprom razšli z neodločenim izidom 3:3 (2:1).

Na Ptuju so gledalci videli šest zadetkov, zgrešeno enajstmetrovko Kopra in številne priložnosti. Na koncu je neodločen izid srečanja še najbolj pravičen.

Domači so imeli pobudo že od prve minute in jo kronali v enajsti, ko je Pavlovič z leve strani izvajal kot, Tavares pa je žogo z glavo preusmeril v gostujočo mrežo. Nato so Koprčani le vzpostavili ravnovesje na igrišču in v 26. minuti zadeli iz prve resnejše akcije. Mejač je poslal predložek z desne strani, tam pa je Djukič najvišje skočil in iz neposredne bližine ugnal Pridigarja.

Mariborčani so deset minut kasneje prišli v novo vodstvo. Mezga je z roba kazenskega prostora nekoliko z desne strani streljal proti koprskim vratom, žogo pa je preusmeril Rajčevič in zmedel vratarja Hasića.

V drugem polčasu je sledil močan pritisk Koprčanov. V 50. minuti je Kubica v kazenskem prostoru zrušil Amusana, Pridigar pa je Djukičev strel ubranil. Koprčani so le izenačili v 75. minuti, ko je Amusan žogo z desne strani poslal v gnečo v kazenskem prostoru, tam pa je Rastovac žogo preusmeril in iz bližine zadel za izenačenje.

Pet minut kasneje bi lahko Koprčani povedli, z desne je predložek poslal Amusan, Djukič pa je pri tej podaji z neposredne bližine žogo zgrešil.

Tri minute pred koncem so se znova veselili domači. Pavlovič je s kakih 18 metrov sprožil močan strel, žoga je zletela po tleh in po sredini zadela cilj. Ko so vsi že pričakovali, da bodo tri točke ostale na Ptuju, se je v drugi minuti sodnikovega podaljška po podaji Galuna pred vrati Pridigarja najboljše znašel Nigerijec Amusan, ki je s tem zadetkom postavil pravičnih 3:3.