22. 8. 2014,
14.26

nemško prvenstvo nogomet Bayern München Borussia Dortmund Tim Matavž Augsburg Köln Mišo Brečko Dominic Maroh Schalke

Petek, 22. 8. 2014, 14.26

Jürgen Klopp: Odšel bom, ko bo prišel boljši

V 13. krogu bundeslige je Wolfsburg v nedeljo premagal Borussio Mönchengladbach in ostaja pri vrhu. Borussia Dortmund je spet izgubila in je na dnu.

V nedeljo je Borussia Dortmund, ki se je zlahka uvrstila v osmino finala lige prvakov, spet izgubila. Tokrat z 0:2 proti Eintrachtu v Frankfurtu. Neverjetno, a Borussia je trenutno celo na zadnjem mestu lestvice. Naj omenimo, da je bil pri gostih spet na klopi mladi, komajda 18-letni slovenski nogometaš Jon Gorenc Stanković, a ni dobil priložnosti za igro. "Prevzemam vso odgovornost za slabe rezultate. Vem, da mnogi pričakujete, da bom odstopil in zapustil klub, a o tem ne razmišljam," je po že osmem ligaškem porazu za Sky dejal Jürgen Klopp. "Odšel bom, ko se bo pojavil nekdo, ki bo delal bolje od mene. Odgovornost in pritisk sta velika, a sprejemam izziv." Borussia po novem porazu trčila ob dno in zaseda prav zadnje mesto v Bundesligi. Nazadnje smo črno-rumene na tem mestu našli avgusta 2007.

V soboto je bila odigrana večina tekem. Vsi trije Slovenci so bili v prvi postavi, a ni nihče dočakal zadnjega sodnikovega piska na igrišču, saj so bili zaradi takšnih in drugačnih razlogov zamenjani. Mišo Brečko in Dominic Maroh sta s Kölnom gostovala v Leverkusnu in po vodstvu visoko izgubila. Brečko, ki je nosil kapetanski trak, je bil zamenjan v 69. minuti, Maroh pa devet minut pozneje.

Slovenski napadalec Tim Matavž je z Augsburgom igral proti tekmecu iz Hamburga. Matavž je bil zamenjan že v 12. minuti zaradi poškodbe, Augsburg pa je kljub začetnemu zaostanku zbral dovolj moči za preobrat in zmagal s 3:1. Primorca čaka daljši počitek, saj si je poškodoval gleženj. "Zvil si je gleženj. V ponedeljek ga čakajo podrobni pregledi," je pojasnil trener bavarskega kluba Markus Weinzierl.

Nizozemec Huub Stevens se je pred dnevi vrnil na klop Stuttgarta. Šok terapija je naredila svoje, saj je nekdanji klub Srečka Katanca po nizu skromnih dosežkov končno osvojil paket treh točk.