24. 2. 2019,
22.33

5 let, 2 meseca

Thermometer Blue 0,12

Leo Štulac Vid Belec Luka Krajnc Jasmin Kurtić Samir Handanović Rok Vodišek Boštjan Cesar Valter Birsa Josip Iličić italijansko prvenstvo

Nedelja, 24. 2. 2019, 22.33

Italijansko prvenstvo, 25. krog

Juventus hiti novemu naslovu naproti, Handanović brez zmage ostal v 101. minuti

Paulo Dybala | Veselje strelca Paula Dybale in Cristiana Ronalda ob edinem golu Juventusa v Bologni. | Foto Reuters

Vodilni Juventus je v nedeljo zmagal tudi v 25. krogu italijanskega prvenstva, z 1:0 je v gosteh odpravil Bologno. Jasmin Kurtić je Spalu pomagal do remija proti svojemu nekdanjemu klubu Sassuolu z 1:1. Napoli je s 4:0 premagal Parmo, za katero zaradi poškodbe ni igral Leo Štulac. Inter je s Samirjem Handanovićem remiziral v Firencah proti Fiorentini s 3:3, potem ko je brez zmage ostal po enajstmetrovki v 101. minuti tekme.

Od slovenskih nogometašev sta bila na delu v soboto Josip Iličić, ki je odigral vseh 90 minut za Atalanto, ta je z 0:2 izgubila v gosteh pri Torinu. Frosinone, pri katerem je Luka Krajnc vso tekmo presedel na klopi, je doma nesrečno izgubil z Romo. Ta je do zmage s 3:2 in treh točk z golom Edina Džeka prišla v 95. minuti.

Nedeljski spored se je začel z obračunom dveh klubov slovenskih nogometašev, a nobeden od njiju ni igral. Tako kot vedno je Vid Belec sedel na klopi Sampdorie, ki je v Genovi z 1:0 odpravila Cagliari. Pri tem Valterja Birse ni bilo niti na klopi, saj je poškodovan.

Chievo, pri katerem je bil Boštjan Cesar na klopi, je brez zadetkov remiziral proti Genoi, pri kateri v kadru ni bilo slovenskega vratarja Roka Vodiška.

Jasmin Kurtić je bil na igrišču od prve do zadnje minute pri Spalu, ki je z 1:1 remiziral v gosteh pri Sassuolu.