25. 10. 2017,
22.48

Thermometer Blue 0,83

Samir Handanović Inter Valter Birsa Boštjan Cesar Chievo Benevento Calcio Vid Belec Andrej Kotnik Crotone Jasmin Kurtić Josip Iličić Atalanta serie A italijansko prvenstvo

Sreda, 25. 10. 2017, 22.48

Italijansko prvenstvo, 10. krog

Birsa zatresel mrežo Milana, Iličić in Kurtić zadela v Bergamu

Josip Iličić | Foto Getty Images

Sredi tedna so bile na sporedu tekme 10. kroga italijanskega nogometnega prvenstva. Atalanta je z zadetkoma Josipa Iličića in Jasmina Kurtića visoko premagala Verono. Valter Birsa in Boštjan Cesar sta se med strelce v dresu Chieva vpisala na tekmi proti Milanu. Vid Belec je spet izgubil z Beneventom. Samir Handanović je že v torek prišel do nove zmage z Interjem.

Na uvodnem srečanju 10. kroga italijanskega prvenstva je Inter na San Siru v slogu te sezone v torek odigral spet vrhunsko in premagal (3:2) še Sampdorio. Črno-modri, ki v tej sezoni še niso bili poraženi, so z zmago nad nekdanjo ekipo Srečka Katanca skočili na vrh prvenstvene razpredelnice. Nekdanji slovenski reprezentant Samir Handanović, ki v tej sezoni blesti na vratih Interja, je tokrat v drugem polčasu prejel dva zadetka.

V prvi sredini tekmi je Atalanta v Bergamu odpravila Verono s 3:0. Za 2:0 je v 59. minuti zadel Josip Iličić, ki je igral 77 minut. Končni izid je v 75. minuti postavil drugi slovenski reprezentant Jasmin Kurtić, ki je na igrišče prišel v 64. minuti.

Pri poraza Chieva v Veroni proti Milanu z 1:4 sta se med strelce vpisala dva slovenska reprezentanta, žal je le eden zatresel pravo mrežo. Valter Birsa, ki je igral 65 minut, je v 61. minuti znižal zaostanek Verončanov na 1:3. Boštjan Cesar, ki je igral vso tekmo, je v 42. minuti zatresel lastno mrežo in zadel za vodstvo Milana z 2:0.

Igral je tudi Vid Belec, ki je za Benevento v Cagliariju branil vso tekmo in z novincem v ligi še desetič na deseti tekmi izgubil.

Andreja Kotnika spet ni bilo niti na klopi Crotoneja, ki je izgubil v gosteh pri Romi.