17.31

8 let, 5 mesecev

Nedelja, 26. 10. 2008, 17.31

Interblock že petič zapored

Nogometaši Interblocka so na Ptuju v 14. krogu PrveLige Telekom Slovenije z 2:1 (1:1) premagali domače moštvo Labod Drava.

Zmagoviti niz Ljubljančanov se ni prekinil niti po gostovanju na Ptuju, nove tri točke pa je nogometašem Interblocka na začetku drugega polčasa z zadetkom za končnih 2:1 zagotovil njihov najboljši strelec Dario Zahora.

Hrvaški napadalec je tako samo potrdil odlično strelsko formo, saj je bil to že njegov osmi zadetek v zadnjih štirih tekmah. V prvenstvu je skupaj z današnjim dosegel že 11 golov in se tako na lestvici najboljših strelcev izenačil z ostrostrelcem velenjskega Rudarja Edinom Junuzovićem, ki se je po včerajšnjem "hat-tricku" v dvoboju s Koprčani na vrh povzpel za slabih 24 ur.

Semler izenačil na 1:1

Na Ptuju so se tudi pred tekmo zavedali, da bo dvoboj proti vedno uspešnejšim Ljubljančanom težak, še posebej, ker so nastopili v močno spremenjeni postavi. Poleg "porumenelih" Ziliča, Filipoviča, Anđelkoviča in Haliloviča so namreč na klopi končali še Kronaveter, Grižonič in Drevenšek, ki so bili prej nosilci igre. Kljub vsemu pa so domači krenili odločno in borbeno ter v četrti minuti imeli lepo priložnost, a je strel Oguja končal preko gola.

V deseti minuti pa so se vendarle veselili gostje, ki so dokaj nepričakovano povedli. Za strel se je odločil Grabič z večje razdalje, na poti proti vratarju Murku pa je žoga spremenila smer in obtičala v levem spodnjem kotu. Ptujčani so bili še vedno na videz agilnejši, poizkušali s streli, vendar jim ni uspelo premagati zanesljivega Rozmana, Ljubljančani pa so bili v svojih poskusih nevarnejši. Tri minute pred odhodom na odmor je žogo dobil Semler na desni strani, naredil nekaj korakov in sprožil strel, ki je končal v mreži za izenačenje na 1:1.

Obramba Ptujčanov zaspala

Ljubljančani so že na začetku drugega polčasa povedli z zadetkom Zahore. Domača obramba je zaspala, v vlogi rešitelja pa ni bil uspešen niti vratar Murko. Slednjemu ni uspelo ustaviti Grabiča, ta pa je žogo spravil na drugo stran do Zahore, ki je brez težav dosegel zadetek za vnovično vodstvo svoje ekipe.

Do konca dvoboja je bilo še nekaj priložnosti na obeh straneh, najzrelejšo so imeli domači v sodnikovem podaljšku, ko je strel Prejaca iz obrata Rozman odlično ubranil.