20.07

8 let, 5 mesecev

Sobota, 26. 4. 2008, 20.07

Interblock izgublja boj za vrh

Nogometaši Interblocka so v 30. krogu Prve Lige Telekom Slovenije izgubili proti Dravi z 1:2 (1:1).

Interblock je proti Dravi malce nepričakovano vknjižil še tretji zaporedni poraz, tako da ga lahko v nedeljo z zmago na gostovanju pri Primorju na tretjem mestu zamenja Hit Gorica. Tekma se je sicer bolje začela za domačine, toda Ptujčani, ki so na sedmem mestu prehiteli Celjane, so bili za pogumno predstavo proti favoriziranim Ljubljančanom nagrajeni z dvema zadetkoma.

Ljubljančani so povsem po svojih željah tekmo odprli z zadetkom. Že v deseti minuti so izbranci Dragana Skočića izpeljali lepo akcijo prek Rakovića, Rendulića in Jolića, slednji pa je ob koncu rutinirano zadel. Po poskusu Zeljkovića, ki je v 16. minuti meril malce previsoko s sedmih metrov, pa se je igra začela počasi nagibati na stran Ptujčanov. Ti so v 18. minuti izenačili, ko je grobo napako domačega vratarja Rozmana, ki je odšel z žogo daleč v polje, s strelom z velike razdalje kaznoval Bošnjak.

A črne minute Ljubljančanov, ki bi še eno napako skorajda plačali z novim zadetkom v svoji mreži, so se nadaljevale. Tokrat je bil krivec Akoto, ki je žogo slabo vrnil Rozmanu.

Kelenc je bil namreč hitrejši od Interblockovega vratarja, ki je Ptujčana podrl, tako da je sodnik Habjanič pokazal na belo točko. Enajstmetrovko je izvedel Kmetec, a je Rozman njegov strel obranil. Ptujčani so prek Kelenca in Drevenška poskusili tudi v 31. in 41. minuti, a je ostalo pri 1:1.

Drugi polčas so odločneje začeli gosti, a nevarnejše akcije so izpeljali domačini. Tako je na primer V 57. minuti Zeljković podal iz kota, Matić pa je z volejem z dobrih 20 metrov zadel prečko. Toda gosti se niso pustili zmesti in so še naprej kazali pogumno predstavo. V 65. minuti je Rozman strel Radetića iz bližine še obranil, v 67. minuti pa je Drevenšek na 2:1 povišal s prostega strela.

V nadaljevanju je ljubljanski prvoligaš vse stavil v napad. V 79. minuti je s prostega strela zgrešil Zeljković, dve minuti pozneje je bil z glavo nenatančen Majcen, isti igralec pa je prav tako z glavo poskusil še v 89. minuti, a je takrat svoje delo dobro opravil ptujski vratar Murko.