20.30

8 let, 5 mesecev

Sobota, 24. 5. 2008, 20.30

Interblock do točke na Ljudskem vrtu

Nogometaši Maribora in Interblocka so se v 35. krogu PrveLige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 1:1 (0:1).

Štajersko-ljubljanski derbi je postregel z veliko priložnostmi na obeh straneh, tako da so gledalci lahko kar uživali ob prikazanem. Toda zmagovalca za razliko od finala pokala Hervis, kjer je v obračunu istih tekmecev slavil Interblock, tokrat ni bilo, pa čeprav bi prav ob koncu tekme Zajc iz bližine lahko poskrbel za domače tri točke. A ostalo je pri delitvi točk, tako da Interblock pred zadnjim krogom ostaja na četrtem (50 točk), Maribor pa na petem mestu (49 točk).

Rakovič znova ukanil Pridigarja

Mariborčani so pred precej bolj praznimi tribunami kot na tekmi proti Nafti prevladovali v prvem polčasu, a Ljubljančani so bili tisti, ki so bilo zelo konkretni in iz ene izmed akcij tudi zadeli. Pri Mariboru so se v polpriložnostih znašli Jelić, Kubica, Pavlovič, Šaraba in Mezga (slednji je v 26. minuti namučil Rozmana s strelom od daleč), toda na drugi strani je spet razigrani Raković ves čas pretil mariborski obrambi. V 28. minuti pa se je tudi izkazal z lepim zadetkom, ko je z 20 metrov z lobom ukanil vratarja Maribora Pridigarja.

Slednji je bil blizu kapitulacije tudi v 40. minuti, ko je znova do strela lepo prišel Raković in spet poskusil z zvitim strelom, ki pa je bil malce nenatančen. Na drugi strani so Mariborčani, ki so ves čas pritiskali proti kazenskemu prostoru gostov, v 35. minuti zapravili dve priložnosti, najprej je strel Niltona ustavil Rozman, nato pa je bil z glavo neuspešen še Volaš. V 43. minuti je Popoviću zadetek preprečil Salkić, ki je žogo izbil z golove črte, v 45. minuti pa je z roba kazenskega prostora močno sprožil še Šaraba, toda Rozman je spet odlično posredoval.

Kubica razjezil Rakoviča

Zato pa je bil ljubljanski vratar povsem nemočen ob prostem strelu Pavloviča v 47. minuti, ko je zadel desni spodnji kot z več kot 25 metrov. Le nekaj trenutkov po izenačenju je nemogoče z osmih metrov zgrešil Jelić, v 50. minuti pa je vratnico zatresel Volaš. V 63. minuti je sodnik Krajnc bržkone "okradel" Ljubljančane, saj je Džinić v svojem kazenskem prostoru napravil prekršek na Jolićem (ta je ravno streljal in posledično zgrešil), a glavni sodnik ni zapiskal.

Tudi v nadaljevanju je igra postregla s kar nekaj priložnostmi in nevarnimi streli, ključ do zmage je imel v svojih rokah v 86. minuti Zajc, a je z vsega dveh metrov zgrešil in tako Ljubljančanom prepustil točko. Prav ob koncu tekme je Kubica napravil grob prekršek nad Rakovićem, zaradi česar je na zelenici prenovljenega Ljudskega vrta prišlo do "vroče krvi". Sodnik Krajnc je oba "petelina" predčasno poslal v slačilnice.