22.26

8 let, 5 mesecev

Petek, 29. 8. 2008, 22.26

Goričani prebrodili krizo

Nogometaši HIT Gorice so v 7. krogu Prve Lige Telekom Slovenije premagali MIK CM Celje z 2:1 (2:0).

Novogoričani so prekinili črno serijo štirih zaporednih porazov in vknjižili še drugo letošnjo zmago, Celjani, ki so se prebudili šele v drugem polčasu, pa so še drugič letos ostali praznih rok.

Belo-modri so srečanje znova igrali brez Demirovića, ki ga trener Gliha že drugič zapored ni uvrstil niti na rezervno klop. V goriškem dresu je debitiral Portugalec Ferreira, manjkala pa sta poškodovana Kršić in Škarabot. Celjski strateg ni mogel računati na kaznovanega Urbanča in poškodovana Štrausa in Marlona.

Tekmo so obetavneje začeli Novogoričani, ki so bili v prvem polčasu veliko boljši nasprotnik. Po samostojnem prodoru je Osterčev strel zadel gostujočega branilca in končal preko gola, Živčev poskus z 18 metrov pa je zadel Andjelkovića. V 11. minuti je močan Komelov strel z okrog 35 metrov Šeliga preusmeril v kot. Le minuto zatem je iz kota podal Nebojša Kovačevič, ob drugi vratnici pa se je najbolje znašel Djukič, ki je z glavo z okrog sedmih metrov natančno meril v bližnji spodnji kot.

Celjani so sicer pritiskali, a brez pravega učinka. Sledil je nevaren strel Živca, ki je zletel mino gola, nakar se je v 28. minuti priložnost ponudila Kelharju, katerega udarec z desne strani je Simčič ukrotil. Sledil je preslab poskus Sacripantija, potem pa so se štirikratni državni prvaki znova veselili. Po predložku Živca se je v 37. minuti pred gostujočimi vrati najbolje znašel novinec Ferreira, ki je iz bližine matiral nemočnega Šeligo in zatem objel Gliho. Gostje nikakor niso uspeli prebiti goriške obrambe, z razdalje pa je nevarno zapretil Gobec, katerega strel je švignil mimo vrat.

V drugem polčasu so se Celjani predramili. Najprej je nevarno streljal Sacripanti, v 65. minuti pa je goste v igro vrnil Lovrečič, ki je z razdalje natančno meril v spodnji desni kot Simčičevih vrat. Nato je po predložku Kačičnika z glavo nenatančno meril Biščan. V 72. minuti bi domači kaj lahko odločili zmagovalca. Osterc je lepo asistiral Nebojši Kovačeviću, ki se je sam znašel pred Šeligo, a ga je v zadnjem hipu zaustavil Kelhar.

V 80. minuti so gostje po padcu Sacripantija v goriškem kazenskem prostoru zaman zahtevali najstrožjo kazen, le minuto zatem pa je delivec pravice zaradi prekrška podelil Velikonji še drugi rumeni karton. Celjani so napadali z vsemi razpoložljivimi močmi, a jim ni uspelo izkoristiti številčne premoči.