18.06

8 let, 5 mesecev

Sobota, 22. 3. 2008, 18.06

Domžalčani še tretjič zapored 0:0

Nogometaši Primorja in Domžal so se v 24. krogu PrveLige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 0:0.

Razmočeno igrišče in burja sta preprečili privlačno predstavo, v kateri so bili v prvem delu absolutni gospodarji na terenu gostitelji. V uvodnih minutah je igra potekala med obema kazenskima prostoroma. Več od igre so imeli domačini, gosti pa so z redkimi nasprotnimi napadi prihajali na polovico Ajdovcev. Prvi dve polpriložnosti so si priigrali državni prvaki: najprej je Semler z leve strani poslal uporabno žogo do Zahore, ki je žogo le oplazil, v drugi akciji pa je Semler z leve strani sprožil močan strel, žoga pa je zletela mimo vrat.

Nato so nastopile minute gostiteljev. Večji del drugega polčasa so bili pred vrati Trohe, ki je zaradi smrti v družini zamenjal Nemca in zaradi tega ni dopotoval v Ajdovščino. Po lepo izpeljani akciji je Teinovič lepo zaposlil Krstiča, njegov močan predložek pa je Bunderla slabo zadel.

Vratar Domžal jo je odnesel z rumenim kartonom

Sporni trenutek na tekmi se je zgodil v 40. minuti, ko je gostujoči vratar Troha igral z roko izven svojega kazenskega prostora. Čeprav je bil zadnji igralec, mu sodnik Čeferin ni pokazal rdečega, temveč le rumen karton. V končnici prvega dela je Šaranović nastreljal gostujočega vratarja, ista akterja pa sta se dve minuti kasneje znova znašla v "medsebojnem obračunu", zmagovalec pa je bil ponovno Troha.

V drugem polčasu je bilo malo priložnosti za zadetek, pa še te so si priigrali gostitelji. Najlepšo je zamudil Šaranović, ki je po predložku Teinoviča streljal mimo desne vratnice, v nadaljevanju pa je Troha zaustavil še obetavna strela Teinovića in Zatkoviča. V 70. minuti so gosti ostali z igralcem manj, potem ko je Hanžič prejel drugi rumeni karton, razmočeno igrišče in utrujenost pa sta gostiteljem onemogočila dosego zmagovitega zadetka. Zadnjo priložnost za zadetek je osem minut pred koncem zapravil Mlakar.