Sobota,
30. 10. 2010,
20.45

Osveženo pred

7 let, 8 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4

Natisni članek

Natisni članek

Sobota, 30. 10. 2010, 20.45

7 let, 8 mesecev

Devet slovenskih zadetkov na evropskih zelenicah

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4
Po sanjski soboti slovenskih legionarjev in kar devetih zadetkih, sedem so jih dosegli člani Kekovo čete, se je v nedeljo izkazal Samir Handanovič. V Italiji je blestel tudi Dejan Lazarevič.

Samir Handanovič: Udinese Samirja Handanoviča je v nedeljo v prvi italijanski ligi osvojil tri točke na gostovanju pri Bariju (2 : 0). Videmčani so v Serie A zmagali že četrtič zapored. Ljubljančan je branil vso tekmo, četrtič v tej sezoni mrežo ohranil nedotaknjeno, v 51. minuti pa je gostiteljem na štadionu San Nicola preprečil izenačenje z ubranjeno 11-metrovko. Strel z bele točke je ubranil Brazilcu Barretu.

Jasmin Handanovič: Ljubljančan je z Empolijem v soboto gostil Crotone in remiziral brez zadetkov. Starejši izmed bratrancev Handanovič je spet branil 90 minut.

Jan Koprivec: Udinese je v gosteh ugnal Bari, Koprčan pa ni kandidiral za nastop.

Mišo Brečko: Po kar šestih tekmah brez zmage je Köln v soboto v prvi nemški ligi naposled zmagal. S 3:2 je bil pred domačimi navijači boljši od HSV. Brečko je igral 90 minut in prispeval podajo za odločilni gol Kölna v zaključku tekme.

Boštjan Cesar: Chievo je v nedeljo osvojil točko na gostovanju pri Parmi. Ljubljančan se je znova znašel v začetni postavi in odigral vso tekmo, ki se je končala brez zadetkov.

Matej Mavrič: Slovenski branilec za Kapfenberg, ki je z 1:0 zmagal v gosteh pri Mattersburgu, ni igral. Vso tekmo je presedel na klopi za rezerve.

Bojan Jokič: Chievo je osvojil točko v Parmi, slovenski branilec pa na levi strani znova ni dočakal priložnosti. Po pokalnem srečanju, ki ga je med tednom prebil na zelenici, je prvenstveni dvoboj znova spremljal ''le'' s klopi za rezervne igralce.

Marko Šuler: Pri sobotni domači zmagi Genta nad Mechelenom s 3:1 je sodeloval 90 minut.

Branko Ilič: Moskovski Lokomotiv je v nedeljo v gosteh ugnal Anži (1 : 0), Ljubljančan pa ni kandidiral za nastop.

Matija Škarabot: Pri sobotni domači zmagi Genta nad Mechelenom s 3:1 ni igral. Ni ga bilo niti na klopi Genta.

Valter Birsa: V prvi francoski ligi je Auxerre v soboto gostil Nico in zmagal z 2:0. Prvi gol na tekmi je zabil prav Birsa, in sicer v 43. minuti. Igral je celo tekmo.

Andraž Kirm: Slovenski vezist, ki je bil mož odločitve na zadnji prvenstveni tekmi svojega kluba, je z Wislo Krakov v nedeljo gostoval pri Lechu Poznanu. V 49. minuti so gostje prešli v vodstvo, nato pa nerazumljivo padli v igri in do konca prejeli kar štiri zadetke (1 :4). Ljubljančan je na igrišču prebil vso tekmo.

Haris Vučkič: Mladi slovenski up ni kandidiral za nedeljsko srečanje med Newcastlom in Sunderlandom, ki so ga ''srake'' dobile s prepričljivo zmago 5:1.

Josip Iličić: Palermo je v nedeljo na Siciliji gostil trenutno vodilni Lazio. Rimljani so potrdili prvo mesto in zmagali z 1:0. Kranjčan je spet začel tekmo v prvi postavi, a bil ob polčasu zamenjan.

Dalibor Stevanovič: Čeprav se je med tednom pisalo, da je bil kaznovan in priključen mladinski ekipi, je Domžalčan v nedeljo igral za Vitesse od prve do zadnje minute in mu pomagal do remija brez zadetkov v gosteh pri NEC.

Armin Bačinovič: V nedeljo je slovenski vezist s Palermom gostil Lazio in izgubil z 0:1. Igral je 90 minut, a ni mogel preprečiti drugega zaporednega prvenstvenega poraza Palerma.

Aleksander Radosavljevič: V prvi nizozemski ligi je igral 90 minut za Den Haag, ki je pred domačimi navijači premagal Utrecht z 1:0.

Robert Koren: Kapetana slovenske reprezentance ni bilo v kadru Hull Cityja, ki je v angleški prvi ligi gostoval pri Barnsleyju in remiziral z 1:1. Korena ni bilo v kadru gostov, saj ima poškodovano stegensko mišico.

Milivoje Novakovič: Po odhodu Zvonimirja Solda s trenerskega moštva Kölna je Novakovič kot prerojen. Potem ko je zadel že na pokalni tekmi sredi tedna, je kar tri gole prispeval pri zmagi Kölna nad HSV s 3:2 v elitni nemški ligi in bil nesporni junak. Trener ga je zamenjal v sodnikovem podaljšku, da je lahko prejel stoječe ovacije svojih navijačev. Pri vseh treh zadetkih, med strelce se je vpisal v 11., 29. in 84. minuti, se je odlično znašel in dokazal, da je kralj kazenskega prostora. Kar nekajkrat je Ljubljančan doslej v dresu Kölna zabil dva gola, a treh mu do te sobote še ni uspelo. Zdaj se lahko pohvali tudi s ''hat-trickom''.

Zlatko Dedič: Bochum je v nedeljo izgubil na gostovanju pri Energie Cottbusu. Koprčan se je po dolgem času znašel v začetni enajsterici in na igrišču prebil 73 minut.

Zlatan Ljubijankič: Gent je gostil Mechelen in zmagal s 3:1. Ljubljančan je zabil gol v 53. minuti, ko je prispeval gol za vodstvo svoje ekipe z 2:0. Igral je do 88. minute.

Tim Matavž: Groningen je v prvi nizozemski ligi gostoval pri VVV Venlu, mladi slovenski napadalec pa je pri visoki zmagi s 5:2 zabil dva gola. Zadel je v 9. minuti za 1:0 in v 67. minuti za 4:2. Igral je od prve do zadnje minute. Matavž je trenutno pri šestih prvenstvenih zadetkih.

Nejc Pečnik: Nacional je v prvi portugalski ligi v nedeljo gostil Vitorio Setubal in osvojil tri točke (1 : 0). Korošec je v igri prebil 56 minut.

Prvi gol Milivoja Novakoviča:

Drugi gol Milivoja Novakoviča:

Tretji gol Milivoja Novakoviča:

Gola Tima Matavža:

Gol Valterja Birse (pri 3:00):