angleško prvenstvo Manchester United Arsenal Chelsea Tottenham

Ponedeljek, 30. 4. 2018, 22.56

Angleško prvenstvo, 36. krog

Tottenham se trdno oklepa četrtega mesta, Mourinho zadal Wengerju boleč poraz

Tottenham Watford | Foto Reuters

Manchester United je v derbiju 36. kroga angleškega prvenstva na Old Traffordu premagal Arsenal z 2:1. Prvak Manchester City je na gostovanju pri West Hamu napolnil mrežo Londončanom (4:1). Liverpool je na Anfieldu razočaral proti Stoku. Huddersfield Town je ostal brez točk proti Evertonu. Prvič v tej sezoni je na njegovo klop sedel slovenski branilec Jan Gorenc Stanković. Tottenham se je z zmago nad Watfordom utrdil na četrtem mestu premierligaške lestvice, ki pelje v ligo prvakov.

Manchester United je na derbiju kroga proti Arsenalu dosegel zmago z zadetkom Belgijca Marouaneja Fellainija v zadnji minuti.

Wenger z Arsenalom zadnjič proti Mouirinhu

Se bosta Jose Mourinho in Arsene Wenger v prihodnosti še srečevala na nogometnih derbijih? | Foto: Reuters Se bosta Jose Mourinho in Arsene Wenger v prihodnosti še srečevala na nogometnih derbijih? Foto: Reuters Strateg gostov Arsene Wenger se je še zadnjič kot trener topničarjev pomeril z dolgoletnim stanovskim tekmecem Josejem Mourinhom, s katerim je v preteklosti poskrbel za ničkoliko zanimivih prigod na Otoku. Topničarji so zaradi priprav na četrtkovo srečanje evropske lige v Madridu spočili večino zvezdnikov, edini zadetek za Arsenal pa je dosegel prav nekdanji član rdečih vragov Henrikh Mkhitaryan.

Arsenal je izgubil šestič zapored na gostovanju, kar je najslabši niz londonskega velikana po letu 1966.

Prvak Manchester City se je v Londonu znesel nad West Hamom, ki si še vedno ni zagotovil obstanka med najboljšimi. V vrstah gostov je blestel trikratni podajalec Raheem Sterling.

Salah prekinil niz

Mohamed Salah ni zatresel mreže Stoke Cityja. | Foto: Reuters Mohamed Salah ni zatresel mreže Stoke Cityja. Foto: Reuters Nogometaši Liverpoola, ki bodo v sredo branili čast angleškega klubskega nogometa v Rimu in skušali na povratnem polfinalnem dvoboju lige prvakov proti Romi obdržati prednost s prve tekme (5:2), so v uvodnem srečanju 36. kroga le remizirali proti Stoke Cityju (0:0). S tem so zapravili priložnost, da bi na drugem mestu prehiteli Manchester United.

Egipčan Mohamed Salah je prekinil niz. Prvič po koncu decembra 2017 se na domači tekmi rdečih ni znašel na seznamu strelcev. Najlepšo priložnost za zadetek je zapravil v 5. minuti.

Vrnitev slovenskega branilca

Huddersfield Town je doma izgubil proti Evertonu (0:2) in se znašel v težavah, saj je njegova prednost pred klubi, ki jim preti izpad, vse manjša. Dvoboj je prvič v tej sezoni s klopi za rezervne igralce spremljal Jan Gorenc Stanković. Mladi slovenski branilec, ki se je že udeležil priprav s člansko izbrano vrsto, je zaradi hude poškodbe kolena počival leto dni. Če bo edini slovenski nogometni legionar v najvišjem klubskem razredu na Otoku do konca sezone dočakal priložnost, bo nastopil prvič v premier league.

Najvišjo zmago sobotnega sporeda je dosegel Crystal Palace. Znesel se je nad Leicester Cityjem in zmagal s kar 5:0, zelo pomembno zmago v boju za obstanek pa je dosegel Southampton.

Chelsea, ki v tej sezoni ne bo ubranil naslova, je v gosteh premagal Swansea in ostal v boju za uvrstitev v ligo prvakov. Modri so navijali tudi za Watford, da bi odščipnil kakšno točko Tottenhamu, a ostali neuslišani. Londončani so se z zmago utrdili na četrtem mestu prvenstvene lestvice. Chelsea bo do konca prvenstva gostoval tudi v Anfieldu, tako da bi bil lahko v boju za preboj v ligo prvakov nevaren tudi Liverpoolu.