Tottenham Liverpool Everton Manchester United Manchester City Chelsea Arsenal Premier League

Angleško prvenstvo, 25. krog

Manchester City se ne ustavlja, nemočen tudi Arsenal

Raheem Sterling | Manchester City je v izjemni formi. | Foto Reuters

Manchester City je v izjemni formi.

V 26. krogu angleške nogometne lige je vodilni Manchester City nadaljeval uspešno serijo zmag. Gol Raheema Sterlinga v drugi minuti je bil odločilen. To je že 18. zaporedna zmaga Manchester City v vseh tekmovanjih, v katerih nastopa, in 13. v angleškem prvenstvu. Mestni tekmec Manchester United je bil pričakovano uspešen proti Newcastlu. Tottenham je izgubil na gostovanju pri West Hamu.

V soboto je bil na sporedu liverpoolski derbi med Liverpoolom in Evertonom. Z 2:0 so ga dobili gosti, ki so s tem Liverpoolu zadali četrti zaporedni domači poraz, kar se mu je pripetilo že davnega leta 1923. Modra ekipa iz Liverpoola je po več kot desetih letih končno spet premagala mestni rival, šele prvič po 22 letih na Anfieldu.

Varovanci Carla Ancelottija so tekmo presenetljivo začeli napadalno, kar se jim je hitro obrestovalo. Najprej so po kotu zgrešili lepo priložnost, v tretji minuti pa napako popravili, potem ko je lepo podajo Jamesa Rodrigueza izkoristil Brazilec Richarlison.

Po zaostanku so pobudo povsem prevzeli izbranci Jürgena Kloppa, v prvem polčasu niso bili posebej nevarni, nekaj priložnosti pa so si pripravili v drugem, toda razpoloženi vratar Jordan Pickford se ni pustil premagati.

Za neučinkovitost so bili domači kaznovani ob koncu, po protinapadu je Trent Alexander-Arnold nepravilno zaustavil Dominica Calvert-Lewina, nakar je bil z bele točke natančen Gylfi Sigurdsson.

Chelsea je ostal brez pete zaporedne zmage. | Foto: Reuters Chelsea je ostal brez pete zaporedne zmage. Foto: Reuters

Svetniki ustavili nalet Chelseaja, Manchester City nadaljuje z nizom

Nogometaši Southamptona so proti Chelseaju prekinili niz šestih zaporednih porazov, hkrati pa preprečili tekmecem, da se veselijo pete zmage v nizu.

Burnley in West Bromwich Albion sta se  razšla brez golov, v obračunu za obstanek je Fulham z 1:0 premagal zadnjeuvrščeni Sheffield United. Srečanje je odločil Ademola Lookman.

V nedeljo je vodilni Manchester City prišel že do 18. zaporedne zmage v vseh tekmovanjih, v katerih nastopa. Gol Raheema Sterlinga v 2. minuti je bil tisti - njegov deveti v sezoni -, ki je moštvu iz Manchestra prinesel novo zmago, s katero se je utrdilo na vrhu angleškega prvenstva.

Mestni tekmec Manchester United je na domačih tleh v drugem polčasu strl odpor Newcastla in zmagal s 3:1.