Chelsea Liverpool Manchester City Manchester United angleško prvenstvo

Nedelja, 2. 12. 2018, 19.13

Angleško prvenstvo, 14. krog

Kloppu se je strgalo od sreče, Arsenal si je privoščil sovražnika

Aubameyang Arsenal Tottenham | Pierre-Emerick Aubameyang je prvi strelec angleškega prvenstva. | Foto Reuters

Pierre-Emerick Aubameyang je prvi strelec angleškega prvenstva.

V 14. krogu premier league je Arsenal v vročem severnolondonskem derbiju doma premagal Tottenham s 4:2 in ga ujel na lestvici.  Topničarji so neporaženi že 19 tekem zapored. Liverpool je na Anfieldu v mestnem derbiju v šesti minuti sodnikovega podaljška zatresel mrežo Evertona in zmagal z 1:0. Rdeči za vodilnim Man Cityjem zaostajajo dve točki. Chelsea je z 2:0 premagal Fulham, ki ga vodi Claudio Ranieri.

V soboto sta bila na delu oba velikana iz Manchestra. Vodilni sinjemodri so na Etihadu gostili češnje in vknjižili zanesljivo zmago s 3:1, rdeči vragi pa so gostovali pri svetnikih v Southamptonu, ki so v tej sezoni zmagali le enkrat, in iztržili remi.

Gneča na igrišču po izenačenju Tottenhama na 1:1. | Foto: Reuters Gneča na igrišču po izenačenju Tottenhama na 1:1. Foto: Reuters

Derbi severnega Londona je v prvem polčasu postregel s preobratom Tottenhama. Topničarji so povedli po zadetku Pierre-Emericka Aubameyanga, a sta nato Eric Dyer, ki je po golu pokazal občinstvu, naj utihne, nato pa se je pošteno zaiskrilo na igrišču, in Harry Kane s strogo dosojenega kazenskega udarca popeljala v vodstvo goste.

Arsenal je bil blizu izenačenju, a je Aubameyang zatresel vratnico. V drugem polčasu bolje kaže Arsenalu, najboljši strelec angleškega prvenstva Aubameyang je v 56. minuti izenačil na 2:2. To je že njegov deseti zadetek v tej sezoni. Francoz Alexandre Lacazette je v 75. minuti poskrbel za veliko veselje na Emiratesu, le dve minuti pozneje pa je Urugvajec Lucas Torreira zadal sosedom nov boleč udarec in s prvencem v tej sezoni povišal vodstvo na 4:2.

Nemec Jürgen Klopp je dočakal sladko zmago Liverpoola v šesti minuti sodnikovega podaljška. | Foto: Reuters Nemec Jürgen Klopp je dočakal sladko zmago Liverpoola v šesti minuti sodnikovega podaljška. Foto: Reuters

Mestni obračun v Liverpoolu je srečno pripadel v tej sezoni še vedno neporaženim gostiteljem, ki so v šesti minuti sodnikovega podaljška prek rezervista Divocka Origija zatresli mrežo Evertona (1:0) in zadržali korak z vodilnim Cityjem, za katerim zaostajajo le dve točki. Veliko napako si je privoščil vratar gostov Jordan Pickford.