19.20

8 let, 5 mesecev

Nedelja, 27. 4. 2008, 19.20

Ajdovci ugnali zdesetkane ''vrtnice''

Nogometaši Primorja so v tekmi 30. kroga PrveLige Telekom Slovenije premagali HiT Gorico z 1:0 (0:0).

Triinpetdeseti severnoprimorski obračun je v prvem delu postregel z bolj bledo predstavo. Mogoče je temu botrovala pomembnost srečanja, saj so domačini potrebovali točke v boju za obstanek, gosti pa za morebitno evropsko vstopnico.

Gostje so prišli v Ajdovščino zdesetkani, brez pravega napadalca, saj ni bilo Ekpokija, Velikonje in Osterca, manjkala pa sta tudi prvi vratar Pirih in Komel. Domači strateg Borivoje Lučić je imel na voljo vse igralce, ki pa so v prvem polčasu igrali zelo skromno.

Brez izrazitih priložnosti

V prvem polčasu je bilo malo izrazitih priložnosti zaradi obrambne igre v sredini igrišča. Prvo priložnost je v drugi minuti zapravil Mlakar, nato pa se je igra preselila nekoliko bolj na polovico gostiteljev. Demirović in Živec sta zapravila polpriložnosti za Goričane. Gostje so bili še najbližje zadetku po močnem in natančnem strelu Živca s 30 metrov, domači vratar pa je imel precej dela, da je ukrotil žogo. Pet minut pred koncem polčasa je Džuzdanović zapravil lepo priložnost za prvi zadetek.

Novogoričani so bolje začeli v drugem polčasu. Galešič je kmalu po začetku sprožil natančen strel, vratar domačih pa se je izkazal z dobrim posredovanjem. Nekoliko pozneje je bil v skoku najvišji Đukić, vendar je žoga zletela prek vrat.

Zatkovič podal, Bunderla v polno

Še naprej se je nadaljeval taktični boj na sredini igrišča, proti koncu tekme pa so imeli žogo več časa v posesti gostje. Po prodoru Škerjanca je Džuzdanović neuspešno končal obetavno akcijo, pa tudi Šaranović dvakrat ni bil uspešen.

V 77. minuti se je začelo slavje na tribuni. Do žoge se je dokopal Bunderla, jo podal do Zatkoviča, ki je z 20 metrov nakazal strel, nato pa podal Bunderli, ki je premagal Simčiča. Gostje so poskušali izenačiti; zadnji je s prostega strela zapretil Demirović, vendar je žoga poletela visoko prek vrat.