Rabuza

Sreda,
26. 11. 2014,
11.53

Osveženo pred

8 let, 9 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Natisni članek

Sreda, 26. 11. 2014, 11.53

8 let, 9 mesecev

Že v Angliji je navduševal, doma je še neporažen

Rabuza

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3
Košarkarji Šentjurja so v letošnjo sezono vstopili z novim trenerjem Dejanom Mihevcem in višjimi cilji kot lani. Po sedmih krogih še ne poznajo poraza. Novi strateg to pripisuje različnim stvarem.

Šentjur je imel lani za seboj zelo turbulentno sezono. Moštvo so vodili kar štirje različni trenerji, klub pa se je šele z zmago v zadnjem krogu izognil izpadu iz prvoligaške konkurence. Na koncu so končali na predzadnjem mestu, pred Slovanom, ki se je preselil v drugo ligo.

Pred novo sezono so na klop pripeljali domačina Dejana Mihevca, ta je v preteklosti že deloval v moštvu, in glasno napovedali boj za uvrstitev v ligo za prvaka. Mihevc se je tja lani uvrstil z Grosupljem, ki je potem v četrtfinalu moral priznati premoč Olimpiji. Šentjur vsaj za zdaj deluje povsem prerojen. Lani se je skozi šivankino uho obdržal med elito, v kateri letos kraljuje in vodi. Po sedmih krogih imajo prav toliko zmag in zasedajo sam vrh slovenske razpredelnice.

"Ko gledam svoje moštvo, vidim, da imamo še zelo veliko rezerve. Naša igra še vedno napreduje iz tekme v tekmo," Mihevc kljub polnemu izkupičku točk še vidi prostor za izboljšave.

"Že pred sezono smo napovedovali, da se želimo uvrstiti v ligo za prvaka, kljub dobremu začetku pa je pot do tja še zelo dolga. To je naš dolgoročni cilj, medtem ko kratkoročno gledamo vsako tekmo posebej," se Mihevc zaveda, da ni še nič odločenega.

Ekipa se je značajsko ujela

"Zelo dobro smo začeli. Uspelo nam je sestaviti dobro ekipo, ki se je predvsem značajsko zelo dobro ujela. Ena od pik na i pa je zagotovo prihod Dragiše Drobnjaka. Mogoče se še vsi na zavedajo, kaj on prinaša ekipi. Je velika pridobitev, tako z igralskega kot tudi človeškega, značajskega vidika. Zelo malo igralcev oziroma ljudi, s katerimi sem do zdaj sodeloval, je njemu podobnih," je izpostavil izkušenega, 37-letnega Dragišo Drobnjaka, ki je bil še v lanski sezoni kapetan ljubljanske Olimpije, tik pred začetkom letošnje pa je okrepil Šentjur in tako še povečal legijo nekdanjih slovenskih reprezentantov v slovenski ligi.

Moštvo je začelo dobro delati že v pripravljalnem obdobju, ko so po besedah 37-letnega Mihevca v ekipi ustvarili izredno vzdušje, kar se zdaj odraža na parketu.

Moštvo Šentjurja ima v svoji zasedbi tudi štiri tujce, ki prispevajo pomemben delež. Đorđe Lelić je z dobrimi 18 točkami tretjih strelec lige, ob visokem Emirju Zimiću pa pomembno vlogo igra še 25-letni Američan Ceola Clark, od domačih pa Domen Bratož in izkušeni Stanko Sebič – oba sta bila člana Krke oziroma sta njena otroka. Ob Clarku se je Mihevc odločil še za enega Američana, Donteja Williamsa, ki pa za zdaj še ni v ospredju. Oba temnopolta košarkarja sta prvič v Evropi.

"Na papirju je nekaj tujcev, ljudje igralce večkrat delijo na domače in tuje, stare in mlade, vendar zame teh delitev ni. Vsi smo igralci in trenerji, ki zastopamo barve istega kluba, in na koncu, ko se potegne črta, so le dobri in slabi. Naš cilj je, da iz vsakega potegnemo čim več in da smo na koncu videti kot dobra in homogena ekipa," Mihevca ne zanima poreklo njegovih varovancev. Skozi pogovor večkrat izpostavlja homogenost ekipe, tudi pri Američanih, ki sta se po njegovem hitro vpeljala v sistem.

V Angliji delajo šov

V preteklosti je Šentjurski trener deloval tudi v tujini. Močan pečat je pustil v angleškem prvenstvu, kjer je z London Leopards Basketball končal na prvem mestu ligaške lestvice, ob tem pa je osvojil še pokal. Tudi na Otoku je imel zelo dolg niz neporaženosti, kar 20 tekem. Na klopi Šentjurja mu do tega mejnika manjka še kar nekaj zmag, ob tem pa podarja, da je angleško prvenstvo primerljivo s slovensko ligo.

"Angleško prvenstvo je zelo primerljivo s slovensko. Razlika je predvsem v taktični pripravi, ki je v Sloveniji na višji ravni, v angleški ligi pa prednjačijo atletske sposobnosti igralcev. Tam mi je uspelo združiti tako imenovani evropski način igre z njihovimi individualnimi kakovostmi. Tekme so dobro obiskane. Znajo narediti šov, na podoben način kot v ligi NBA, vendar seveda na nižji ravni, podobno kot se letos trudi Helios," pravi o košarki v Angliji, kjer je v veliki senci nogometa, vseeno pa imajo nekaj košarkarjev na najvišji ravni. Luol Deng in Ben Gordon sta v najmočnejši ligi na svetu pustila močan pečat.

Mihevcu pri Tajfunu za zdaj kaže odlično. Na kolena so spravili tudi domžalski Helios in veterane iz Portoroža, kmalu pa ga čaka še test z državnimi prvaki iz Novega mesta.