Torek, 21. 10. 2008, 10.08
9 let, 3 mesece
Vujačič se vrača

Saša Vujačič je sprva le zamahnil z roko, ko se je moral zaradi poškodovanega gležnja začasno oddaljiti od priprav LA Lakers pred novo sezono. Prepričan je bil, da gre zgolj za lažjo obliko zvina. Podrobnejši pregled je nato le pokazal, da je položaj nekoliko bolj resen, saj je imel Mariborčan zlomljeno kost v gležnju.
Rehabilitacija je bila tako nekoliko daljša, vseeno pa bo Saša, kot vse kaže, nared do začetka sezone. "Zadovoljen sem, da sem znova treniral. Nisem tvegal in se pretirano naprezal, vseeno pa sem vesel, da sem znova na parketu. Še vedno čutim bolečine, a se stanje izboljšuje. Seveda moram videti tudi, kakšno bo stanje dan po prvem treningu," je po prvem treningu z ekipo dejal 24-letni slovenski košarkar, ki je konec julija s podprvaki lige podpisal triletno pogodbo, ki mu bo navrgla 15 milijonov ameriških dolarjev. Vujačič si želi, da bi lahko zaigral že na eni od preostalih treh pripravljalnih tekem "jezernikov" pred novo sezono in upa, da bo nared za uvodno tekmo prvenstva 28. oktobra proti Portlandu. "Saša je dobro treniral. Enkrat je sicer malo šepal, a se ni nič pritoževal," je po treningu povedal trener Phil Jackson.
Štiriindvajsetletni branilec se je poškodoval 30. septembra, potem ko je trčil z DJ-jem Mbengo. Podrobnejši pregled z magnetno resonanco je potrdil, da si je zvil gleženj, obenem pa razkril tudi zlomljeno oziroma počeno kost v levem gležnju.