18.32

8 let, 5 mesecev

Sobota, 15. 3. 2014, 18.32

V finalu pokala Domžale in Triglav

V finalu zaključnega turnirja pokala Slovenije za članice v Vojniku bodo igrale košarkarice Domžal in Triglava.

Oba polfinala sta bila izenačena; Domžalčanke so premagale Konjice s 50:49 (13:13, 19:29, 39:38). Izbranke Vlada Velikonje so na četrti medsebojni tekmi te sezone tretjič zmagale, a so se morale za uspeh zelo potruditi, saj so Konjičanke nudile izjemen odpor in bile do zadnjega v boju za prvi finale pokala članic in s tem največji uspeh kluba v članski kategoriji.

Kranjčanke pa so bile boljše od Athleta Celja s 55:54 (10:16, 32:26, 44:41). Celjanke, ki so naskakovale svoj tretji zaporedni in skupno deseti pokalni naslov, so začele odlično in v deveti minuti po košu Marice Gajić vodile s 16:8, nato pa skoraj štiri minute niso dosegle koša, kar so izbranke Toma Orešnika izkoristile z delnim izidom 7:0. Te so po prodoru Žive Zdolšek v 17. minuti znova povedle ter z odlično igro v obrambi ob koncu drugega dela igre in začetku tretje četrtine povedle z dvanajstimi točkami razlike (40:28), kar je bila tudi najvišja prednost ene izmed ekip.

Izbranke Damirja Grgiča je reševala predvsem Carmen Thomas, najboljša igralka tekme z 28 točkami in 14 skoki, ki je naravnost blestela in bila ena izmed ključnih na parketu, da se je prednost Triglava stopila, Helena Boada pa je poskrbela, da je bilo v 35. minuti četrtič na tekmi izenačeno (50:50). Sledila je napeta končnica, v kateri so Celjanke povedle z 52:50, nato pa sta na sceno stopili prva strelka Triglava Tina Jakovina s trojko za 53:52 in Živa Zdolšek, ki je 47 sekund pred koncem postavila rezultat 55:52. Devetkratne pokalne prvakinje so imele v zadnjih minutah kar štiri proste mete, a zadele le dva, odločilnega za podaljšek pa je dve sekundi pred koncem zgrešila Thomasova in veselje Kranjčank se je lahko začelo. Po finalu, ki se bo začel v nedeljo ob 18. uri, bo ena od ekip prvič v zgodovini dvignila pokal. Doslej sta obe dvakrat igrali v finalih, hkrati pa bo zmagovalec postal peti klub z naslovom pokalnega prvaka Slovenije. Ježica ima enajst lovorik, Celje devet, vključno z zadnjima dvema sezonama, po enkrat pa sta zmagala Maribor in Hit Kranjska Gora.