18.40

8 let, 5 mesecev

Sobota, 21. 12. 2013, 18.40

Szolnoki, ki zmaguje le doma neuspešno gostil Krko

Košarkarji Krke so v 13. krogu lige Aba premagali Szolnoki Olaj. Košarkarji Krke so na Madžarskem podaljšali niz zmag.

Po uspehu prejšnji teden proti Unionu Olimpiji in pomembnih dveh točkah v pokalu eurochallenge so proti Szolnokiju zabeležili šesto zmago v ligi Aba in se tako utrdili na sredini razpredelnice.

Zmaga Novomeščanov je bila povsem zaslužena, saj so v sicer neatraktivni tekmi, polni napak in slabih potez, pokazali več zbranosti v ključnih trenutkih, predvsem pa so imeli v svojih vrstah bolj izkušene igralce; v prvi vrsti 32-letnega Sanija Bečirovića (13 točk, trojke 3:6, 4 podaje) ter dve leti starejšega Jasmina Hukića (vseh 11 točk v drugem polčasu).

Po s koši sušnih prvih dveh četrtinah - prva se je končala s 14:10, polčas pa s 24:26 - je Krka do prve resnejše prednosti prišla ob koncu tretjega dela (35:43). Čeprav je bil tekmec zrel za poraz, so se varovanci Aleksandra Džikića še dolgo mučili z njim. Tudi prednost 48:41 sredi zadnje četrtine jim namreč ni zagotavljala zmage, saj so prišle mračne minute proti conski postavitvi, ki so jo razbili šele Jaka Klobučar s trojko, Jasmin Hukić s polrazdalje in dokončno Sani Bečirović s trojko za 59:51.