8 let, 5 mesecev

Petek, 12. 9. 2008, 9.51

Slovenski podprvak še drugič močnejši od poljskega

Turow Zgorzelec, ki se na novo sezono pripravlja v Kranjski Gori, je tudi v drugem pripravljalnem obračunu izgubil z domžalskim Heliosom.

Tudi v drugo je moral Filipovski priznati premoč Mijanoviču. Tokrat so se slovenski in poljski prvaki pomerili v Kranjski Gori. Poljaki so bolje odigrali prvi polčas in ga dobili s 37:30. Drugi polčas pa je popolnoma pripadel Domžalčanom, ki so v 27. minuti izenačili (44:44), v naslednjem napadu povedli, do 35. minute prednost le še povečevali (50:64). V nadaljevanju je Helios malo stopil s plina in četa Saša Filipovskega je uspela omiliti poraz. Pri zmagovalcih je bil strelsko najbolj učinkovit novinec Alvin Snow, ki je prispeval 12 točk. Eno manj je dosegel Žiga Zagorc, še eno manj pa Domen Žerak. Pri Turowu je izstopal Harris (17).