9.36

Nedelja, 16. 12. 2007, 9.36

Prva zmaga Udriha v gosteh

V noči na soboto je bilo v košarkarski ligi NBA odigranih dvanajst dvobojev.

Sacramento Bena Udriha se je veselil prve zmage v gosteh, poln izkupiček pa sta vknjižila še New Jersey Boštjana Nachbarja in Toronto Raša Nesteroviča. Medtem ko je Los Angeles Lakers Saše Vujačiča na gostovanju tesno izgubil, je Charlotte Primoža Brezca moral priznati premoč gostujoči ekipi.

New Jersey je v obračunu s Clevelandom, v minuli sezoni poražencem finalne serije končnice s San Antoniom, prekinil niz štirih zaporednih porazov. Prvo ime dvoboja je bil Vince Carter, ki je dosegel najboljši sezonski strelski izkupiček (32 točk), Richard Jefferson pa jih je dodal 24. Nachbar je dobro izkoristil svojo minutažo in v 23 minutah dosegel 13 točk in tri skoke, v gostujoči ekipi pa je odstopal LeBron James z 29 točkami, osmimi podajami in šestimi skoki.

Odlične predstave po zamenjavi okolja kaže Beno Udrih. Branilec iz Savinjske doline je na parketu dvorane Wachovia Center v Philadelphii preživel 35 minut, v tem času pa dosegel 15 točk, šest podaj in štiri skoke. Pri Kraljih, ki so dosegli prvo letošnjo zmago v gosteh, sta bila najbolj učinkovita Brad Miller s 25 točkami in 10 skoki ter Mikki Moore z izkupičkom kariere (24 točk).

Toronto drži drugo mesto v atlantski skupini, za 14. letošnjo zmago v Indianapolisu pa si največ zaslug lastijo trije igralci. Jason Kapono je v zadnji četrtini dosegel 17 od skupno 29 točk, kar je njegov osebni rekord pod obroči NBA. Chris Bosh je dosegel 22 točk in 16 skokov, Španec Jose Calderon pa je 18 točkam dodal še 16 podaj. Kaže omeniti, da je kanadsko moštvo v tretji četrtini nadoknadilo zaostanek 17 točk.

Jezerniki v zadnjih letih praviloma nimajo velikih težav z Golden Statom, za drugi poraz na zadnjih 16. tekmah pa gre glavno krivdo pripisati Baronu Davisu, ki je 16,8 sekunde pred koncem zadel zmagovito trojko. Pri gostih je bil znova najbolj učinkovit Kobe Bryant z 21 točkami, Vujačič pa je v dobrih 11 minutah dosegel šest točk, tri skoke in podajo.

Boston nadaljuje zmagoviti ples. Tokrat je padel Milwaukee, veteran Paul Pierce pa je dosegel rekorden sezonski izkupiček (32 točk). V vetrovnem mestu so Biki ugnali Kratkohlačnike, "eksplodiral" pa je Kirk Hinrich, ki je dosegel drugi trojni dvojček v karieri. Tekmo je končal s 15 točkami, 14 podajami in 12 podajami. Nemec Dirk Nowitzki je v hudi krizi, njegov Dallas pa je navzlic temu ugnal New Orleans. Nowitzki je dosegel zgolj osem točk (na zadnjih dveh tekmah je met nemškega krilnega košarkarja iz igre znašal zgolj 8:23), njegov strelski "izpad" pa sta nadomestila Jason Terry (25 točk) in Jerry Stackhouse (16 točk).

Liga NBA, 14. december

Indiana Pacers : Toronto Raptors 93:104 Dunleavy 23, 6 sk. in 5 podaj, Tinsley 19, 5 sk. in 10 podaj; Kapono 29, Bosh 22 in 16 skokov, Calderon 18 in 16 podaj Nesterovič 0 in 1 sk. v 12 minutah

Philadelphia 76-ers : Sacramento Kings 99:109 Miller 24 in 8 podaj, Green 16; Miller 25, 10 sk. in 6 podaj, Moore 24 in 5 sk., Udrih 15 točk, 6 podaj in 4 sk. v 35 minutah

New Jersey Nets : Cleveland Cavaliers 105:97 Carter 32, 7 sk. in 6 podaj, Jefferson 24, Nachbar 13 točk in 3 sk. v 23 minutah; James 29, 6 sk. in 8 podaj, Ilgauskas 21, 12 sk. in 6 podaj

Golden State Warriors : Los Angeles Lakers 108:106 Davis in Harrington 22, Jackson 20 in 8 sk.; Bryant 21, 6 sk. in 5 podaj, Odom 18, 15 sk. in 5 podaj, Vujačič 6 točk, 3 sk. in 1 podaja v 11 minutah

Charlotte Bobcats : Orlando Magic 87:103 Felton 18 in 6 podaj, Okafor 16 in 12 sk., Wallace 16, 7 sk. in 5 podaj, Brezec ni igral; Howard 33 in 18 sk., Turkoglu 22 in 5 podaj

Boston Celtics : Milwaukee Bucks 104:82 Pierce 32, Rondo 17 in 8 podaj; Williams 14, Simmons 11

Memphis Grizzlies : Los Angeles Clippers 91:98 Miller 23 in 5 sk., Warrick 20; Maggette 23, Kaman 23 in 16 sk., Mobley 17 in 6 podaj

Detroit Pistons : Atlanta Hawks 91:81 Billups 23 in 5 sk., Hamilton 18; Johnson 23 in 5 sk., Williams 15

Minnesota Timberwolves : Seattle SuperSonics 88:99 Jefferson 22 in 16 sk., McCants 17; Wilcox 19 in 11 sk., Thomas 18 in 8 sk.

Chicago Bulls : New York Knicks 101:96 Deng 29 in 10 sk., Nocioni 17; Randolph 27, 15 sk. in 5 podaj, Jones 22 in 6 podaj

Dallas Mavericks : New Orleans Hornets 89:80 Terry 25, Stackhouse 16; Paul 22, Chandler 15 in 11 sk.

Portland Trail Blazers : Utah Jazz 99:91 Roy 29, Outlaw 21 in 6 sk.; Boozer 22, 12 sk. in 6 podaj, Kirilenko 16 in 8 sk.