1. 12. 2010,
16.40

Sreda, 1. 12. 2010, 16.40

Poraz prvakov, Vujačić na klopi

V ligi NBA je bilo v noči na četrtek odigranih dvanajst tekem. Los Angeles Lakers so izgubili v Houstonu, Saša Vujačić pa je tekmo spremljal s klopi.

Jezernikom v zadnjem času ne gre prav nič od rok, v Houstonu so doživeli že četrti zaporedni poraz. Pred tem so izgubili z Utahom, Indiano in Memphisom. Na današnji tekmi v Teksasu sta aktualne prvake pokopala Kevin Martin z 22 točkami in predvsem Shane Battier, ki je v zadnjih treh minutah dosegel 11 od svojih 17 točk. V kalifornijski zasedbi je bil najbolj učinkovit Bryant s 27 točkami, medtem ko je Lamarju Odomu uspel najboljši strelski izkupiček v tej sezoni (25 točk), v odločilni zadnji četrtini pa je njegova strelska statistika ostala prazna.

Pravo dramo so gledalci videli v Newarku, kjer je Oklahoma City šele po treh podaljških ukanila New Jersey. V odsotnosti prvega zvezdnika Kevina Duranta je blestel Russell Westbrook z 38 točkami in 15 skoki, v tretjem podaljšku pa je mrežicam nasul kar 13 točk. Le točko manj je dosegel Jeff Green (37 točk), v domači vrsti pa sta bila najbolj učinkovita Brook Lopez in Jordan Farmar, ki sta dosegla po 28 točk.

Slabša zasedba iz Los Angelesa je v obračunih s San Antoniom prekinila niz 18 porazov v medsebojnih tekmah. Junaka dvoboja v kalifornijski ekipi, ki ima najslabši izkupiček v tej sezoni v NBA (4 zmage in 15 porazov), sta bila Blake Griffin (31 točk in 13 skokov) ter Eric Gordon (21 točk). V nerazpoloženi ekipi iz Teksasa, sicer vodilni v ligi NBA (15 zmag in trije porazi), je bil najbolj učinkovit George Hill s 17 točkami.

Dallas je dosegel že sedmo zmago v nizu, tokrat je ukanil goste iz Minneapolisa. Orlando je v vetrovnem mestu povozil Chicago, zvezdniški Miami pa na domačem igrišču Detroit. Boston se je na domačem igrišču pošteno namučil s Portlandom, mož odločitve pa je bil Ray Allen, ki je 10,7 sekunde pred koncem dvoboja zadel trojko. Toronto je brez večjih težav ukanil Washington, nekaj več dela je imela Atlanta z Memphisom.

Liga NBA, 1. december:

Atlanta : Memphis 112:109 Horford 20, Powell 16; Gay 23, Conley 22

Toronto : Washington 127:108 DeRozan 20, Weems 18; McGee 21, Wall 19

Boston : Portland 99:95 Pierce 28, Garnett 17; Matthews 23, Miller 20

New Orleans : Charlotte 89:73 West 22, Okafor 14; Wallace 18, Diaw 13

Houston : L.A. Lakers 109:99 Martin 22, Scola 14; Bryant 27, Odom 25, Vujačić ni igral

Denver : Milwaukee 105:94 Hilario 24, Smith 20; Salmons 21, Maggette 17

New Jersey : Oklahoma City 120:130* Lopez in Farmar po 28; Westbrook 38, Green 37

Miami : Detroit 97:72 James 18, Bosh 16; Monroe 15, Villanueva 10

Chicago : Orlando 78:107 Noah 16, Rose 15; Nelson 24, Carter 22

Dallas : Minnesota 100:86 Marion 16, Juan Barea 14; Beasley 16, Ellington 13

Utah : Indiana 110:88 Williams 24, Jefferson 17; Collison 16, Rush 15

L.A. Clippers : San Antonio 90:85 Griffin 31, Gordon 21; Hill 17, Ginobili 15