Ponedeljek, 8. 12. 2014, 15.38
9 let
Ob Slovencih tudi Makedonci, Grki,...

Potem ko je nemirna Ukrajina ostala brez EuroBasketa 2015, je evropski del mednarodne košarkarske zveze Fiba Europe organizacijo prvič v zgodovini zaupal štirim državam. Gostitelji uvodnega dela (5. – 11. 9. 2015) bodo Hrvaška (Zagreb), Francija (Montpellier), Nemčija (Berlin) in Latvija (Riga), zaključni del (12. – 20. 9. 2015) pa bo potekal v Lillu.
Prvo dejanje prvenstva je končano. Dejan Bodiroga, Patrick Femerling, Gunta Basko-Melnbarde, Antoine Rigaudeau, Gordan Giriček in generalni sekretar KZS Raša Nesterović so 24 reprezentanc razdelili v štiri šestčlanske skupine.
Slovenija je že pred žrebom vedela, da bo igrala v skupini s Hrvaško. Žreb je določil, da bosta reprezentanci igrali v skupini C, kjer bodo tudi reprezentance Makedonije, Gruzije, Grčije in Nizozemske.
Slovenska skupina se v nadaljevanju križa s skupini D, kjer bodo igrale reprezentance Latvije, Litve, Ukrajine, Belgije, Češke in Estonije.