7.57

Ponedeljek, 14. 4. 2008, 7.57

Nesterovićevih 18 premalo za zmago

V noči na ponedeljek je bilo v profesionalni košarkarski ligi NBA odigranih šest tekem. Znova se je izkazal Rašo Nesterović, ki je dosegel 18 točk in sedem skokov za Toronto, ki je klonil v Detroitu.

Zmage z ''jezerniki'', ki so s 106:85 odpravili San Antonio, se je veselil Aleksander Vujačič (osem točk), medtem ko drugi slovenski košarkar Toronta Primož Brezec ni dobil priložnosti za igro.

Los Angeles Lakers so z zmago prevzeli vodstvo v zahodni konferenci. Kobe Bryant je odigral tri četrtine in dosegel 20 točk, z zmago proti branilcem naslova iz San Antonia pa so Jezerniki dosegli sedmi uspeh v zadnjih osmih tekmah. Kalifornijsko moštvo ima zagotovljeno najmanj tretje izhodišče pred končnico. Poleg Bryanta se je izkazal še Lamar Odom s 17 točkami in 14 skoki. Jezerniki so zadnjo četrtino igrali večinoma z rezervnimi igralci, pri tekmecih, ki so drugi polčas izgubili z 32:53, pa se je izkazal le Tony Parker z 20 točkami.

Toronto si je s porazom v Detroitu otežil možnosti v končnici. Raptorji so zdaj šesti na vzhodu, mesto pa si delijo s Philadelphio. Za poraz Kanadčanov sta imela v domači ekipi največ zaslug Rodney Stuckey z 18 in Jason Maxiell s 14 točkami.

Denver se še bori za končnico, z novo zmago pa je tej uvrstitvi zelo blizu, saj je zdaj pred moštvom iz Oaklanda v boju za zadnje prosto mesto na Zahodu. Za uspeh proti Houstonu se je izkazal predvsem Allen Iverson s 33 točkami, pomagal pa mu je J.R. Smith s 23.

Seattle se je od končnice poslovil že zdavnaj, zmaga proti Dallasu pa bi bila lahko zadnja pred gledalci v tem mestu, saj se moštvo najverjetneje seli v Oklahomo. Zmago je zagotovil Kevin Durant z dvema košema v zadnjih 45 sekundah, Earl Watson pa je za dvojnega dvojčka zbral 21 točk in deset podaj. Dallasu ni pomagal niti Dirk Nowitzki v najboljši izvedbi z 32 točkami.

Vodilno moštvo jugovzhodne skupine Orlando je prvič v zadnjih 12 sezonah preseglo mejo 50 zmag v rednem delu. Zasluge za 50. zmago imajo predvsem Hedo Turkoglu s 24 točkami, Dwight Howard z 19 in Rashard Lewis z 18. V Clevelandu je imel domači zvezdnik LeBron James tokrat "prosto", saj je zbral zanj skromnih 13 točk. A proti razglašenemu Miamiju je bilo tudi to dovolj za zmago, Delonte West pa je bil z 18 točkami najboljši strelec ekipe.

Liga NBA, 13 april:

Detroit : Toronto 91:84 Stuckey 18, Billups 14; Bosh 30, Nesterović 18, 7 skokov in podaja, Brezec ni igral

L.A. Lakers : San Antonio 106:85 Bryant 20, Odom 17 in 14 sk., Vujačič 8, 4 skoki in 2 podaji; Parker 20, Duncan 16 in 12 sk.

Cleveland : Miami 84:76 West 18, Ilgauskas 14 in 14 sk.; Davis 17, Barron 13

Chicago : Orlando 84:104 Nocioni 22, Deng 19; Turkoglu 24, Howard 19

Denver : Houston 111:94 Iverson 33, Smith 23; Head 19, McGrady 16

Seattle : Dallas 99:95 Watson 21, Durant 19; Nowitzki 32, Terry 25