Sobota,
9. 5. 2009,
12.15

Osveženo pred

9 let, 2 meseca

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4

Natisni članek

Natisni članek

Sobota, 9. 5. 2009, 12.15

9 let, 2 meseca

Nekateri komaj čakajo konec, drugi polfinale

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4
Danes bodo odigrane še preostale tekme 14. kroga lige za prvaka, ki je obenem tudi zadnji pred začetkom polfinalnih obračunov.

Geoplin Slovan – Hopsi, 19.00

Hopsi imajo tako kot ostala moštva veliko težav s poškodbami. Vendar je potrebno priznati, da so Štajerci nekaj krogov nazaj ostali brez najboljšega posameznika in imajo na svojem kontu še vedno velikih pet zmag, s šesto pa bi državno prvenstvo končali na petem mestu. "Zmagovalec tega srečanja bo osvojil peto mesto. Kljub temu, da smo ostali brez Boštjana Kuharja, Shawna Kinga in Marka Šamaniča, bomo poskušali odigrati čim bolje. Ali bo to dovolj za zmago proti favoriziranemu Geoplinu Slovanu, bomo videli," je povedal pomočnik trenerja Hopsov Jernej Kobale. Peto mesto pa je cilj tudi Geoplina Slovana, zato trener Miro Alilovič od svojih izbrancev pričakuje zmago.

Helios – Zlatorog, 20.00

Polfinalista bosta uverturo pred izločilnimi boji odigrala v Domžalah, v polfinalu pa bosta imela različna nasprotnika. Domžalčani se bodo pomerili s Krko, Laščani pa s favorizirano Union Olimpijo. Kljub temu, da nocojšnji obračun nima pravega pomena, pa bosta ekipi dali na parketu vse od sebe. "Zadnjo tekmo rednega dela lige za prvaka bomo odigrali proti ekipi, ki je v zadnjih dveh mesecih v izvrstni formi. Čeprav je to zadnja tekma, jo moramo odigrati s pravim pristopom in ritmom, saj je to že uvod v končnico lige," je pred tekmo z Zlatotogom dejal Rado Trifunovič, medtem ko trener Laščanov Aleš Pipan naslednje: "Gostovanje v Domžalah bo za nas dober test za polfinale z Union Olimpijo. Pričakujem, da bomo lahko predvsem izluščili stvari, ki jih moramo nadgraditi za dvoboj z državnimi prvaki."

Elektra Esotech – Luka Koper, 20.00

Tudi tekma med Elektro in Luko Koprom ne bo imela pravega tekmovalnega naboja, saj so praktično že vsi igralci z mislimi pri koncu sezone, a si vseeno v obeh taborih želijo zaključiti dolgo sezono na najlepši možni način – zmago.