Torek, 30. 1. 2018, 6.50

Liga NBA, 29. januar

Miami Heat do zmage v Teksasu, Dragić eden ključnih mož #video

Goran Dragić | Foto Getty Images

Vročica z Goranom Dragićem na čelu je na prvi tekmi v gosteh (čakajo jih še tri) s 95:88 premagala ekipo Dallas Mavericks. Pri Miamiju se je najbolj izkazal Hassan Whiteside, ki je dosegel 25 točk in 14 skokov. Dragić jih je v 28 minutah na parketu prispeval 13 ter dodal štiri skoke in tri podaje, bil pa je tudi eden ključnih mož v zadnji četrtini.

Prav Goran Dragić je bil namreč tisti, ki je po podaji Jamesa Johnsona zadel koš za vodstvo Miamija s 93:88 le 25 sekund pred koncem tekme. To je 29. zmaga Miamija v tej sezoni (ob 21 porazih), ekipo pa ohranja na 4. mestu vzhodne konference. Pred Miamijem so samo Boston, Toronto in Cleveland. Naslednji tekmovalni zalogaj jih čaka v sredo, ko bodo gostovali pri ekipi Cleveland Cavaliers, lanskih finalistih prvenstva NBA.

Oglejte si vrhunce obračuna med ekipama Miami Heat in Dallas Mavericks:

Pestro je bilo tudi na tekmi med ekipama Bostona in Denverja. Kelti so za mišjo dlako, s 111:110, premagali Nuggets, ki so se dobro upirali vodilni ekipi lige vzhoda. V tretji četrtini so presenetili z delnim izidom 37:24. V prvi in zadnji četrtini so bili boljši košarkarji Bostona (32:21, 31:28), medtem ko je bil v drugi četrtini delni izid izenačen (24:24). Pri zmagovalcih je bil s 27 točkami najbolj natančen Kyrie Irving, pri poražencih pa Nikola Jokić, ki je dosegel 24 točk in 11 skokov.

Evans je okreval po bolezni. Za Grizlije je prispeval 27 točk:

Indiana je s 105:96 premagala Charlotte, Atlanta pa je bila s 105:100 boljša od Minnesote. Memphis Grizzlies so s 109:109 ugnali Phoenix, levji delež k točkovnemu izkupičku je prispeval Tyreke Evans (27 točk), ki se je na parket vrnil po krajši bolezni in ki se ga vse pogosteje omenja kot novo pridobitev Bostona. Marc Gasol, ki je na dan obračuna praznoval 33. rojstni dan, je za Grizlije dosegel 12 točk in deset skokov.

Milwaukee Bucks so bili s 107:95 boljši od Philadelphie. Pri zmagovalcih je Giannis Antetokounmpo prispeval 31 točk in 18 skokov, pri poražencih pa največ Dario Šarić (19 točk in devet skokov).

Blake Griffin naj bi Clipperse zamenjal za ekipo Detroit Pistons. | Foto: Getty Images Blake Griffin naj bi Clipperse zamenjal za ekipo Detroit Pistons. Foto: Getty Images

Blake Griffin iz Clippersov med Pistonse

Veliko presenečenje pa prihaja iz Los Angelesa. Blake Griffin, najboljši igralec ekipe Los Angeles Clippers, kjer je igral od leta 2009, poleti pa pogodbo podaljšal za nadaljnjih pet let, bo namreč po poročanju ESPN kalifornijsko ekipo zamenjal za Detroit Pistons.

Liga NBA, 29. januar:

Indiana Pacers : Charlotte Hornets 105:96
Oladipo 25, Young 16, Sabonis 11, 10 sk., Turner 22; Walker 23, Batum 22, Howard 22, 11 sk.

Atlanta Hawks : Minnesota Timberwolves 105:100
Bazemore 22, Schroder 18, 11 as., Ilyasova 10; Butler 24, 7 sk., Wiggins 18, Gibson 17

Memphis Grizzlies : Phoenix Suns 120:109
Evans 27, Selden 17, Gasol 12, 10 sk.; Warren 24, Jackson 20, Monroe 14, Ulis 13

Milwaukee Bucks : Philadelphia 76ers 107:95
Antetokounmpo 31, 18 sk., Middleton 19, Henson 13; Šarić 19, 9 sk., Simmons 16

Dallas Mavericks : Miami Heat 88:95
Barnes 20, Matthews 19, Smith Jr. 14, 10 as.; Whiteside 25, 14 sk., Richardson 14, Goran Dragič v 28 minutah 13 točk, 4 skoki in 3 as.,

Denver Nuggets : Boston Celtics 110:111
Jokić 24, 11 sk., Plumlee 16, 8 sk., Barton 19, 7 sk., 7 as., Harris 15, Lyles 20, 7 sk.; Krving 27, Tatum 20, 6 sk., Morris 14