Sobota, 20. 10. 2018, 7.32

Liga NBA, 19. oktober

Dončićevi konkurenti zablesteli, prvaki so se rešili #video

2

Jaren Jackson Jr. | 19-letni Jaren Jackson Jr. se je izkazal ob zmagi Memphisa. | Foto Reuters

19-letni Jaren Jackson Jr. se je izkazal ob zmagi Memphisa.

V ligi NBA je bila pestra noč, vendar slovenska košarkarja Goran Dragić in Luka Dončić nista bila na delu. Zato pa so bili Dončićevi vrstniki, s katerimi bo bil bitko za naziv novinec leta. In povrhu so bili še razpoloženi. Prvaki Golden State Warriors so si rešili kožo v izdihljajih tekme. Njihov junak je postal švedski košarkar.

V noči na soboto so gledalci videli največ košev med ekipama New Orleans Hornets in Sacramento Kings. Ti sta skupaj v 48 minutah dosegli kar 278 točk, prepričljivo zmago pa so s 149:129 slavili košarkarji New Orleansa, pri katerih je bil razpoložen naturalizirani španski reprezentant Nikola Mirotić – 36 točk in devet skokov. "Enostavno smo igrali hitro, si podajali. Igrali smo kot ekipa. Verjamem, da bomo preostalim ekipam prav tako povzročali težave," je optimističen Mirotić.

Pri poraženem moštvu smo lahko na delu videli tudi vrstnika Luke Dončića Marvina Bagleyja III. (na naboru so ga Kingsi izbrali kot drugega). V 33 minutah igre je dosegel 19 točk in zbral osem skokov, tri asistence in ukradene žoge.

DeAndre Ayton in Luka Dončić
Sportal Dončić preskočil predhodnike, vprašanje pa je, kje so meje

Na delu je bil tudi mladi Trae Young, ki so ga prvotno na letošnjem naboru izbrali Dallas Mavericksi, vendar so ga Telički nemudoma zamenjali za slovenskega košarkarja. Član Atlanta Hawksov je na drugi tekmi v ligi NBA dosegel 20 točk in zbral devet skokov, a še drugič vknjižil poraz. Zato pa je bil še bolj učinkovit njegov 19-letni vrstnik Jaren Jackson Jr., ki je v dresu zmagovalnega moštva Memphis Grizzlies zabeležil kar 24 točk in sedem skokov.

Šved rešil prvake

Na delu so bili tudi prvaki. Golden State Warriosom vse do začetka zadnje četrtine ni kazalo prav nič dobro, potem ko so zaostajali za šest točk, sredi tretje četrtine pa je imel Utah Jazz že 16 točk naskoka (98:82), a sta osrednja zvezdnika Kevin Durant (38 točk, devet skokov in sedem asistenc) in Steph Curry (31 točk, osem asistenc) poskrbela, da se je njuno moštvo na gostovanju vrnilo v igro za zmago.

A na koncu nista bila onadva tista, ki sta Bojevnikom zagotovila zmago. V središču pozornosti se je znašel Šved Jonas Jerebko, ki je tri desetinke sekunde pred iztekom rednega dela dosegel zmagoviti koš, potem ko je pospravil žogo skozi obroč po neuspelem poskusu Duranta.

Slovenska košarkarja Dončić in Goran Dragić bosta aktivna v noči na nedeljo. Mlajši, Luka, bo zaigral pred domačimi navijači proti Minnesoti, Gogi pa bo gostil Charlotte Hornets.