slovenska ženska košarkarska reprezentanca Mojca Jelenc Zala Friškovec

Torek, 1. 10. 2024, 15.47

1 teden

Mojca Jelenc z Valencio dvignila prvo lovoriko

Mojca Jelenc | Mojca Jelenc je z Valencio osvojila španski superpokal.  | Foto Aleš Fevžer

Mojca Jelenc je z Valencio osvojila španski superpokal.

Slovenske košarkarske reprezentantke po večini še čakajo na začetek tekmovanj, tiste, ki so že stopile na parket, pa so v preteklem tednu prikazale solidne predstave. V dresu Soprona je navdušila Zala Friškovec, prve lovorike v sezoni pa se je veselila Mojca Jelenc.

Zala Friškovec je že v pripravljalnem obdobju pokazala, da bo močna okrepitev madžarske zasedbe, odlično formo pa je potrdila tudi pred dnevi. Za visoko zmago 113:31 nad klubom Soproni Darazsak je v 22 minutah igre prispevala 24 točk, zbrala pet skokov in dodala podajo, je sporočila Košarkarska zveza Slovenije.

Prve lovorike v sezoni se je veselila Mojca Jelenc, ki je s špansko Valencio osvojila španski superpokal. Priložnost je dobila v finalu proti Zaragozi (84:60), ko je v dobrih dveh minutah ujela eno odbito žogo.

Okolje je zamenjala tudi Maruša Seničar. V nemški ligi je s svojim Saarlouis Royals s 66:72 sicer izgubila proti Hernerju. Igrala je 17 minut ter se izkazala z dobro obrambo. Štirim skokom je dodala točko in podajo.

Z obrambnimi nalogami se je v Belgiji izkazala Špela Brecelj. Ob porazu Kortrijka proti Namurju z 58:83 je imela devet skokov. Temu je dodala še tri točke in dve podaji.

Poraz je z Mechelenom prav tako doživela Lea Debeljak. S soigralkami je s 55:80 klonila proti Waregemu. Je bila pa med najboljšimi posameznicami ekipe. V 27 minutah igre je dosegla 14 točk, zbrala štiri skoke in prispevala še podajo.