2

Los Angeles Lakers LeBron James Dallas Mavericks Luka Dončić Luka Dončić Liga NBA

Četrtek, 1. 11. 2018, 6.21

Liga NBA, 31. oktober

Nora zadnja četrtina Dončića: kazalo je, da je izsilil podaljšek, nato pa je odločil James

2

Luka Dončić | Luka Dončić je z Dallasom doživel šesti poraz. | Foto Getty Images

Luka Dončić je z Dallasom doživel šesti poraz.

Dallas Mavericks tudi po gostovanju pri Los Angeles Lakers ostajajo pri dveh zmagah. Kralj LeBron James jim je s soigralci zadal šesti poraz (113:114). Luka Dončić v prvem polčasu ni našel ritma, zato pa ga je v zadnji četrtini in malo je manjkalo, da bi bil veliki junak Dallasa.

Glavni trener Dallas Mavericks Rick Carlisle je v končnici tekme stavil na Luko Dončića. Čeprav šteje šele 19 let, se ni ustrašil izziva. Pri zaostanku 111:113 je vzel žogo v svoje roke, šel proti košu LA Lakers in 7,2 sekunde pred iztekom rednega dela hladnokrvno zadel za izenačenje.

A so imeli domači v svojih vrstah LeBrona Jamesa (skupno 29 točk). Vedelo se je, da bo Lukov vzornik šel sam proti košu, Wesley Matthews ga ni mogel zaustaviti na dovoljen način in je 3,1 sekunde pred koncem nad njim naredil prekršek. Izkušeni košarkar je prvi prosti met celo zgrešil, drugega pa zadel (114:113).

Ker gostje niso imeli več minute odmora, so v zadnjem napadu improvizirali. Čeprav je Luka želel žogo, jo je dobil J. J. Barea, ki pa je s sredine igrišča zgrešil met in zmaga je ostala pri domačih.

Dočakal je dvoboj z vzornikom LeBronom Jamesom. | Foto: Getty Images Dočakal je dvoboj z vzornikom LeBronom Jamesom. Foto: Getty Images

Luka je bil sicer celotno tekmo v senci, na sceno pa stopil v zadnji četrtini, v kateri je bil vroč. Dosegel je namreč devet od skupno štirinajstih točk (met iz igre 5/11, od tega trojke 3/6. Proste mete je metal 1/2) ter Dallas, ki je celotno tekmo zaostajal, pripeljal do možnosti za zmago. Sicer pa je v statistiko vpisal še sedem asistenc in pet skokov.

Čeprav je izgubil tekmo in prišel že do četrtega zaporednega poraza, pa je imel na koncu kljub temu razlog za kanček zadovoljstva. Od vzornika Jamesa je namreč prejel podpisani dres.

Petdesetica izkušenega Rosa

Z izjemno predstavo se je lahko pohvalil Derick Rose, čigar kariera je prežeta s številnimi poškodbami kolen. Za zmago Minnesote proti Utahu je dosegel kar 50 točk (met za tri točke 4/7, za dve 15/24, prosti meti 8/11).

Izkazal se je tudi novinec Chicaga Wendell Carter Jr., ki je bil na naboru izbran sedmi. Sicer se proti Denverju ni veselil zmage, se pa je najboljše predstave v NBA. Tekmo je končal pri 25 točkah, osmih skokih, petih asistencah, treh blokadah in prav toliko ukradenih žogah.

S 37 točkami se je pohvalil Steph Curry, ki se je s soigralci Golden State Warriors veselil nove zmage. Enako število točk je dosegel pri New Yorku Tim Hardaway jr., a parket kljub temu zapuščal poražen.

Poražen pa je bil tudi Phoenix Igorja Kokoškova, ki ostaja pri zgolj eni zmagi. In to je dosegel prav proti Dončićevemu Dallasu. Prvi izbor letošnjega nabora Deander Ayton je dosegel 13 točk in osem skokov.

Sportal Dončić: Presenečen? Jaz ne, zagotovo so drugi.
Luka Dončić
Sportal Rekord in nora četrtina Dončića, Slovenca sta se ustavila pri 51 točkah #video