Trae Young Luka Dončić Luka Dončić Liga NBA NBA James Harden Houston Rockets Atlanta Hawks

Nedelja, 1. 12. 2019, 6.33

Liga NBA, 30. november

Nor večer Hardna, ki je za las zgrešil rekord

1

James Harden | James Harden se je ob visoki zmagi Houstona nad Atlanto, ob kateri je igral zgolj 30 minut, zaustavil pri 60 točkah. | Foto Reuters

Sobota v ligi NBA je prinesla zgolj štiri srečanja, a ob tem nov šov Jamesa Hardna, ki je Houstonu do visoke zmage nad Atlanto (158:111) pomagal s 60 točkami. Američan je le za točko zgrešil osebni rekord in postal šele tretji košarkar v zgodovini, ki je v treh zaporednih sezonah na eni tekmi dosegel vsaj 58 točk. Košarkarji Milwaukee Bucks so nanizali 11. zmago.

Dobrih 18 tisoč gledalcev v Teksasu je videlo novo izjemno predstavo Jamesa Hardna. Bradati ostrostrelec je v 25 minutah na igrišču dosegel 50 točk, kar mu je uspelo najhitreje v zgodovini lige NBA, na koncu pa se je v slabih 31 minutah igre ustavil pri 60 točkah. Dosegel je osem trojk in zadel kar 20 prostih metov. Harden je postal tretji NBA-jevec, ki je v treh zaporednih sezonah na eni tekmi dosegel vsaj 58 točk. Pred njim je to uspelo Wilti Chamberlainu in Elginu Baylorju.

Njegov Houston je za 13. zmago sezone s 158:111 odpihnil Atlanto, ki je povedla le na začetku srečanja, nato pa ni več mogla slediti gostiteljem. Pri teh je ob Hardnovih 60 točkah, treh skokih in osmih asistencah dvojni dvojček dosegel Ben McLemore (24 točk, 12 skokov). Pri poražencih je bil razpoložen 21-letni branilec Trae Young. Zaustavil se je pri 37 točkah.

Milwaukee nadaljeval zmagoviti niz

Izjemen niz so nadaljevali košarkarji vodilnega moštva vzhoda Milwaukee Bucks, ki so nanizali 11. zmago. Pred domačimi gledalci so s 137:96 odpravili Charlotte Hornets. Giannis Antetokounmpo je k visoki zmagi prispeval največ točk, 26, pri gostih je bil s 24 točkami prvi strelec Devonte Graham.

Giannis Antetokounmpo je z Milwaukee Bucks dosegel 11. zaporedno zmago. | Foto: Reuters Giannis Antetokounmpo je z Milwaukee Bucks dosegel 11. zaporedno zmago. Foto: Reuters

Sacramento ustavil nalet Denverja

Košarkarji Sacramenta so končali zmagoviti niz druge ekipe zahodne konference Denver Nuggets. Denver je v zadnji četrtini povedel za deset točk, a je domačinom uspelo izsiliti podaljšek, po tem pa doseči zmago. Potrdila sta jo s 30 oziroma 21 točkami najboljša strelca Sacramenta Harrison Barnes in Buddy Hield. Pri gostih, ki so neuspešno lovili sedmo zaporedno zmago, je Gary Harris dosegel 25 točk, srbski center Nikola Jokić tokrat ni bil razpoložen (7 točk).

Konec je tudi pet tekem dolgega zmagovitega niza moštva Indiana Pacers, ki je s 116:119 klonilo pri sosedu z lestvice Philadelphia 76ers. Ben Simmons je v zadnjih 14 sekundah dvoboja tekmecem ukradel kar tri žoge, na koncu dvoboja pa zbral 15 točk, 13 podaj, šest skokov in štiri ukradene žoge. Joel Embild se je ob zmagi podpisal pod dvojni dvojček (32 točk, 11 skokov), pri Indiani sta 29 oziroma 28 točk dosegla  T. J. Warren in Malcolm Brogdon, Domantas Sabonis je vknjižil dvojni dvojček (13 točk, 10 skokov).