Vlatko Čančar Vlatko Čančar Denver Nuggets Miami Heat Goran Dragić Goran Dragić NBA Liga NBA

Nedelja, 30. 5. 2021, 6.40

Liga NBA, 29. maj (končnica)

Dragić se poslavlja, Milwaukee "odpihnil" Miami. Izgubil tudi Čančar in postavil nov mejnik.

5

Goran Dragić | Goran Dragić je v letošnji končnici z Miamijem vknjižil zgolj poraze. | Foto Reuters

Goran Dragić je v letošnji končnici z Miamijem vknjižil zgolj poraze.

Po izjemnem petkovem nastopu Luke Dončića, ki pa ni bil nagrajen z novo zmago Dallasa, sta se dan pozneje predstavila še njegova rojaka. Miami se z Goranom Dragićem ni proslavil. Lani se je uvrstil v veliki finale, letos pa izpadel že v prvem krogu, obenem pa proti Milwaukeeju izgubil vse štiri tekme. Spodletelo je tudi Denverju, ki je v Portlandu doživel prepričljiv poraz (-20), Vlatko Čančar pa je v dobrih osmih minutah dosegel 6 točk in se tako prvič v karieri vpisal med strelce na dvoboju izločilnega dela.

Mark Eaton
Sportal V nesreči s kolesom umrl nekdanji zvezdnik Utah Jazz

V noči na nedeljo je bilo v ligi NBA zelo pestro. Na sporedu so bile kar štiri tekme izločilnega dela najmočnejše košarkarske profesionalne lige na svetu, slovenski ljubitelji košarke pa so z zanimanjem pospremili že uvodno srečanje.

Vrhunci dvoboja v Miamiju:

Na Floridi sta se pomerila Miami in Milwaukee. Vročica, ki je lani v mehurčku v Orlandu zaigrala kot prerojena, se uvrstila v veliki finale in nato ostala praznih rok proti Los Angeles Lakers (2:4), se letos v končnici tekmovanja ni proslavila. Proti Milwaukeeju je izgubila vse štiri tekme. Bucks so tako dočakali sladko maščevanje za presenetljiv izpad v lanskoletni končnici in postali prvi klub v ligi NBA, ki si je že zagotovil napredovanje v drugi krog končnice.

Bleda predstava soigralcev je takole razjezila 40-letnega veterana Miamija, Udonisa Haslema:

Miamiju se ni posrečilo tudi v četrto. Čeprav so še drugič zapored računali na pomoč domačega igrišča in glasnega občinstva, so morali priznati premoč tekmecu. Po prvem polčasu so še vodili za +7, nato pa je sledil preobrat gostov, za katere so kar štirje igralci presegli mejo 20 točk. Največ jih je dosegel center Brook Lopez (25), grški superzvezdnik Giannis Antetokounmpo je prispeval trojnega dvojčka. Podobno velja tudi za Jimmyja Butlerja, ki pa ni mogel biti preveč zadovoljen zaradi številnih zgrešenih metov iz igre. Goran Dragić, ki je tudi tokrat začel dvoboj v udarni peterki, je v zadnji tekmi sezone prispeval 13 točk.

V zadnji četrtin je "zavrelo" med Goranom dragićem in Khrisom Middletonom. | Foto: Reuters V zadnji četrtin je "zavrelo" med Goranom dragićem in Khrisom Middletonom. Foto: Reuters

Milwaukee se bo v drugem krogu končnice pomeril z boljšim iz dvoboja med Brooklynom in Bostonom.

Čančar česa takega še ni izkusil

Portland je v četrti tekmi prvega kroga končnice lige NBA nadigral Denver (115:95) in rezultat v skupnih zmagah izenačil na 2:2. Pri gostiteljih je izstopal Norman Powell, ki je z 29 točkami izenačil najboljši strelski dosežek v karieri na dvoboju končnice. Gostitelji so si odločilno prednost priigrali v tretji četrtini, v kateri so bili boljši za 17 točk. Pri poražencih je srbski zvezdnik Nikola Jokić prispeval 16 točk in devet skokov. V zadnji četrtini, ko so Nuggets že visoko zaostajali v Portlandu, sploh ni več stopil na parket. Slovenski reprezentant Vlatko Čančar je v dobrih osmih minutah prispeval šest točk, od tega je zadel štiri proste mete. Tako se je prvič vpisal med strelce na tekmi končnice.

Vrhunci dvoboja v Portlandu:

Portland je v tretji četrtini vodil že za 33 točk, z zanimivo statistiko pa je postregel domači ostrostrelec Damian Lillard. Strelsko ni bil preveč razpoložen. Iz igre je zadel le enega od desetih metov, dvoboj pa vseeno končal pri 10 točkah, 10 asistencah in 8 skokih.

Peta tekma bo v noči na sredo v Denverju.

Philadelphia 76ers | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Philadelphia oddaljena le še zmago

Philadelphia 76ers je v gosteh visoko premagala Washington Wizards. Na koncu so tekmo dobili z izidom 103:132 in v zmagah vodijo s 3:0. Do napredovanja jih zdaj loči le še ena zmaga. Veliko bolj izenačeno je med Memphis Grizzlies in Utah Jazz. Slednji so v noči na nedeljo zmagali v gosteh z izidom 121:111 in povedli z 2:1 v zmagah.

Liga NBA, 29. maj (končnica):

Miami Heat : Milwaukee Bucks 101:120 /0:4/
Adebayo 20, 14 sk., Nunn 18, Herro 14, Dragić 13 (met za tri 1/5, met za dve 4/7, prosti meti 2/4), 2 sk., 4 asist., 2 ukr. žogi v 29 minutah, Butler 12 (met iz igre 4/15), 10 sk., 10 asist.; Lopez 25 (met iz igre 11/15), 8 sk., Forbes 22 (trojke 7/14), Antetokounmpo (15 asist., 12 sk.) in Middleton (11 sk.) 20

Portland Trail Blazers : Denver Nuggets 115:95 /2:2/
Powelll 29 (met iz igre 11/15), McCollum 21, 8 asist., Nurkić 17; Jokić 16 (met iz igre 7/18), 9 sk., Campazzo (7 asist.) in Morris 12, Čančar 6 (met za dve 1/1, prosti meti 4/5), 1 sk., 1 asist., 1 blok. v 8 minutah

Washington Wizards : Philadelphia 76ers 103:132 /0:3/
Westbrook 26, 12 sk., 10 asis., Beal 25, 6 sk. 3 asis., Gafford 16; Embiid 36, 8 sk., 2 asis., Harris 20, 13 sk., 5 asis., Curry 15, 6 sk.

Memphis Grizzlies : Utah Jazz 111:121 /1:2/
Brooks 27, Morant 28, 7 asis., Allen 17, Anderson 11, 13 sk.; Mitchell 29, Conley 27, 8 asis., 6 sk.