6 let

LIGA NBA, 16. APRIL, KONFERENČNI ČETRTFINALE

Miami vrnil udarec Philadelphii, Dragić navduševal s potezami #video

Dwyane Wade | Foto Guliver/Getty Images

V košarkarski ligi NBA je Miami Heat na drugi tekmi četrtfinala vzhodne konference premagal Philadelphio. S tem sta Dragić in druščina prekinila niz 17 zaporednih zmag Philadelphie. Trenutno je izid v zmagah 1:1. Prvaki Golden State Warriors so San Antoniu zadali še drugi poraz in povedli 2:0 v zmagah.

Po zelo bolečem porazu na prvi tekmi, ko je Miami izgubil z izidom 130:103, se je ekipi s Floride uspelo zbrati in pokazati, kdo je gospodar na igrišču. Na drugi tekmi je Miami v gosteh zmagal z izidom 103:113. Pri Miamiju je bil tokrat najbolj razpoložen Dwyane Wade, ki je za svojo ekipo prispeval 28 točk. Drugi strelec ekipe je bil naš Goran Dragić. Ljubljančan je v svojo statistiko vpisal 20 točk, dodal pa štiri skoke in štiri asistence. Dragić je znova navduševal s svojimi potezami.

"To je v meni. Rad imam to igro. Košarko igram za takšne trenutke," je uvodoma povedal prvi košarkar Miamija, ki je med drugim povedal, da so imeli na tokratni tekmi pravi pristop. Nad njegovo igro pa je bil navdušen tudi Erik Spoelstra.

Goran Dragić | Foto: Guliverimage/Getty Images Foto: Guliverimage/Getty Images Pri Philadelphii, ki je igrala brez centra Joela Embiida, je bil najboljši igralec Ben Simmons. Ta je dosegel 24 točk, Dario Šarić pa točko manj. Če v uvodni tekmi igralci Philadelphie skoraj niso zgrešili, je bila tokrat slika povsem drugačna. Predvsem so bili slabi pri metu za tri točke, saj so zadeli le sedemkrat iz 36 poskusov. To je bil za Philadelphia76ers prvi poraz po 13. marcu, ko je izgubila proti Indiana Pacers.

Domači košarkarji so se jim že nevarno približali

Po prvi četrtini je domači ekipi dobro kazalo, saj jo je dobila za sedem točk (29:22), nato pa je v drugi četrtini Vročici uspel popoln preobrat. Miami je šel  namreč na odmor s 14 točkami prednosti. Prednost so obdržali tudi v tretji četrtini, ko so imeli gostje ob koncu četrtine 11 točk prednosti. Zelo zanimivo je postalo v zadnji četrtini. Domači košarkarji so se dobre štiri minute pred koncem tekme približali na dve točki zaostanka (96:98), a se je igralcem Miamija uspelo zbrati in zmagati.

Golden State Warriors, branilci naslova, so še drugič zapored na domačem parketu premagali San Antonio Spurs. Tekma se je končala z izidom 116:101. Pri Bojevnikih je bil najboljši Kevin Durant, ki se je ustavil pri 32 točkah, medtem ko je Kay Thompson dosegel točko manj. Pri Ostrogah je bil s 34 točkami najbolj razpoložen LaMarcus Aldridge.