Ponedeljek, 13. 11. 2017, 22.00

Liga NBA, 13. november

"Nihče se ne bo tako obnašal do nas"

LeBron James Enes Kanter | Foto Twitter

V noči na torek bodo v ligi NBA igrali devet tekem. Precej pestro je bilo na tekmi med New York Knicks in Cleveland Cavaliers, ko sta se besedno spopadla LeBron James in Enes Kanter. "Umrl bi za svoje soigralce," je po tekmi dejal Kanter.

Na koncu prve četrtine se je LeBron James sprva zapletel z novincem lige NBA Frankom Ntilikinanom. Takoj zatem je mlademu košarkarju v bran stopil Enes Kanter, ki sta si, dokler ni posredoval sodnik, povedala nekaj krepkih.

"On je novinec. Lahko si kralj ali karkoli, vendar ne moreš se tako obnašati do novinca. Če se hočeš kaj iti, se sooči z odraslim človekom. Umrl bi za svojo družino. Karkoli se bo zgodilo, bom stal za svojimi soigralci. To ekipo in organizacijo vidim kot svojo družino. Nihče se ne bo tako obnašal do nas," je po tekmi dejal Kanter.

Ko so Jamesa vprašali o tem incidentu, je ta odgovoril. "Nič, zmagali smo. Ne bom  se ... Ah, ne bom omenjal njegovega imena."

Tekmo so na koncu dobili Cleveland Cavaliers z izidom 101:104. Košarkarji New Yorka so imeli še po treh četrtinah veliko prednost, nato pa so v zadnji četrtini povsem popustili in tako doživeli boleč poraz na domači tekmi. Pri Kavalirjih je bil najbolj uspešen nihče drug kot LeBon James, ki je dosegl 23 točk, 12 asistenc in 9 skokov. Pri domači ekipi je bil z 28 točkami najboljši Hardaway. Kanter se je ustavil pri 20 točkah.

AKtualni prvaki Golden State Warriors so doma premagali Orlando Magic z izidom 110:100.