Petek, 12. 1. 2018, 6.44

Liga NBA, 11. januar

Junaška vrnitev Bostona, ponižanje za Cleveland

Boston Philadelphia | Foto Getty Images

Uvodna tekma večera v ligi NBA je potekala v Evropi. Boston je v Londonu po izjemnem preobratu, saj je v drugi četrtini zaostajal že za 22 točk, premagal Philadelphio. Pestro je bilo tudi v Kanadi, kjer sta se udarila soseda z vrha lestvice vzhodne konference. Toronto je s 133:99 ponižal Cleveland.

V dvorani O2 v Londonu se je zbralo skoraj 20 tisoč ljubiteljev košarke, ki so sprva spremljali razigrane košarkarje Philadelphie. Sredi druge četrtine so povedli z 49:27, a so nato Kelti, najboljša ekipa na vzhodu, hitro odgovorili in do konca polčasa znižali zaostanek na -9. V nadaljevanju Boston ni dovolil presenečenja in si brez večjih težav priigral novo zmago.

Vrhunci dvoboja v Londonu:

Razburljivo je bilo tudi v Kanadi, kjer so domačini iz Toronta z rezultatom 133:99 ponižali goste iz Clevelanda, ki so izgubili že šestega od zadnjih osmih obračunov. Pri poražencih je bil najbolj razpoložen zvezdnik LeBron James, ki je dosegel 26 točk, kar je bil tokrat le pljunek v morje uspešnih metov pri ekipi Toronto Raptors. Ta je bila boljša v vseh četrtinah.

LeBron James je v gosteh pri Torontu dosegel 26 točk, kar ni bilo dovolj niti za približek zmagi. Kanadčani so bili boljši z rezultatom 133:99. | Foto: Getty Images LeBron James je v gosteh pri Torontu dosegel 26 točk, kar ni bilo dovolj niti za približek zmagi. Kanadčani so bili boljši z rezultatom 133:99. Foto: Getty Images

Fred VanVleet, ki je tekmo začel s klopi, je prispeval 22 točk, Jakob Poeltl 12 z 12 skoki, Pascal Siakam je dodal 16 točk in osem skokov, Jonas Valanciunas pa je 15 točk pospremil s kar 18 skoki.

Los Angeles Clippers so na krilih Louja Williamsa (30 točk), Blaka Griffina (18 točk in 12 skokov) in Montrezla Harrella (25 točk) odpravili kralje iz Sacaramenta, Los Angeles Lakers pa so bili s 93:81 boljši od Spursov iz San Antonia. To je njihova tretja zaporedna zmaga.

Philadelphia 76ers : Boston Celtics 103:114
Redick 22, 7 sk., Simmons 16, Embiid 15, 10 sk., 5 asist., Šarić 14; Brown 21, Irving 20, 7 asist., 6 sk., 5 izg. žog, Morris 19, 8 sk., Tatum 16, Horford 13, 8 sk., 7 asist.

Toronto Raptors : Cleveland Cavaliers 133:99
VanVleet 22, Poeltl 12, 12 sk., Siakam 16, 8 sk., Valanciunas 15, 18 sk., Miles 16; James 26, Crowder 11, Green 13

Sacaramento Kings : Los Angeles Clippers 115:121
Hill 21, Randolph 16, 7 sk., Bogdanović 22, Hield 14; Williams 30, Griffin 18, 12 sk., Harrell 25

Los Angeles Lakers : San Antonio Spurs 93:81