31. 12. 2007,
10.24

Ponedeljek, 31. 12. 2007, 10.24

Kelti osvojili Los Angeles

V noči na ponedeljek so se košarkarji v ligi NBA potili na šestih tekmah. Vodilni Boston je v gosteh brez težav odpravil Los Angeles.

Ljubitelji kraljice iger so se veselili kultnega obračuna med dvema najbolj slovitima ekipama v zgodovini NBA, nedeljski dvoboj Los Angeles Lakers - Boston Celtics pa se je končal s prepričljivo zmago gostov iz Massachusettsa s 110:91. V domači ekipi je nastopil slovenski košarkar Saša Vujačić, v 7 minutah in pol pa se ni vpisal med strelce, prispeval pa je dve podaji.

Kelti v tej sezoni delujejo zastrašujoče, njihovo razmerje zmag in porazov znaša kar 26:3, svojo moč pa so pokazali v vedno neprijaznem Los Angelesu, kjer so se dobesedno poigrali s Kobejem Bryantom in druščino. Paul Pierce in Kevin Garnett sta bila osrednji osebnosti kultnega obračuna: prvi je dosegel 33 točk, drugi pa tekmo končal z 22 točkami, 12 skoki in šestimi asistencami. Jezerniki so bili povsem brez moči, najbolj učinkovit pa je bil Bryant z 22 točkami, a poraznim metom 6:25.

Konec sezone za Artesta?

Sacramento se je s Phoenixom dobro kosal do same končnice, nato pa je domačo ekipo uničil Amare Stoudemire z 31 točkami in 17 skoki. Razpoloženi so bili še drugi košarkarji iz Arizone: Shawn Marion je dosegel 25 točk, Leandro Barbosa 22, Steve Nash je 12 točkam dodal še 15 podaj, Grant Hill pa je tekmo končal z 12 točkami. Pri gostiteljih je bil najbolj učinkovit Francisco Garcia z 31 točkami, Beno Udrih je prispeval šest točk in po štiri podaje in skoke, na tekmi pa si je huje poškodoval komolec Ron Artest, tako da v nadaljevanju sezone bržkone sploh več ne bo nastopil.

Portland lovi klubski ekord

Na najbolj slovite tirnice v zgodovini kluba se vrača Portland, ki je v obračunu s Philadelphio dosegel že trinajsto zaporedno zmago. Ekipo iz Oregona do klubskega rekorda iz sezone 1990/91, ko je nanizala šestnajst zaporednih zmag, ločijo tri zmage. V nedeljskem obračunu je najbolj prepričljivo delovala v tretji četrtini, ko je naredila delni izid 21:0, gostujoča ekipa pa kar 8:21 minute ni dosegla točke. Prvi strelec domače ekipe je bil Brandon Roy z 22 točkami, gostujoče pa Andrea Iguodala s 24 točkami.

Chicago se je v gosteh poigral z New Yorkom, najbolj učinkovit pa je bil Ben Fordon s 25 točkami. Golden State je predvsem po zaslugi Barona Davisa (28 točk) in Stephena Jacksona (23 točk) slavil v Denverju, v San Antoniu pa sta blestela Tony Parker in Tim Duncan, ki sta Memphisu nasula po 24 točk.

Liga NBA, 30. december:

Sacramento Kings : Phoenix Suns 102:117 Garcia 30, Salmons 23, Moore 20, 12 sk., Udrih 6, met za tri 0-3, met za dve 3-7, 4 podaje, 4 skoki, ukr. žoga in izg. žoga v 34 minutah; Stoudemire 31, 17 sk., Marion 25, Barbosa 22

Los Angeles Lakers : Boston Celtics 91:110 Bryant 22, Odom 14, 10 sk., Vujačić 0, met za tri 0-1, 2 podaji v 8 minutah; Pierce 33, Garnett 22, 12 sk., R. Allen 19

New York Knicks : Chicago Bulls 83:100 Robinson 19, Randolph 18, 12 sk.; Gordon 25, Deng 17

Portland TrailBlazers : Philadelphia 76ers 97:72 Roy 22, Jones in Outlaw 12; Iguodala 24, Miller 17, 11 podaj

Denver Nuggets : Golden State Warriors 95:105 Anthony 26, 10 sk., Kleiza in Smith 15; Davis 28, Jackson 23

San Antonio Spurs : Memphis Grizzlies 111:87 Duncan (17 sk.) in Parker (9 podaj) 24, Finley 22; Gasol 19, Gay 16