8 let, 8 mesecev

Četrtek, 6. 11. 2014, 19.40

Houston Rockets na krilih Howarda premagali San Antonio

V noči na soboto so bili na delu vsi trije Slovenci. Brata Dragić sta po dveh podaljških izgubila z Sacramentom. Beno Udrih je slavil proti Oklahomi. Newyorški derbi je pripadel Brooklynu.

Phoenix je večji del tekme nadzoroval izid iz prve četrtine, ko so gostitelji povedli za 11 točk. V uvodu zadnje četrtine je prednost ekipe iz Arizone narasla celo na 91:79, takrat pa se je začel lov Sacramenta, ki je tri minute in pol pred koncem izenačil na 96. točki. Eric Bledsoe je 38 sekund pred koncem celo reševal zaostanek in Phoenixu zagotovil podaljšek.

Sonca so zmago zapravila v prvem podaljšku, ki se je začel z delnim izidom 7:0, žoga pa nato v naslednji treh minutah in pol ni šla več skozi nasprotnikov obroč in gostje so izenačili. V zadnjem delu podaljška je najprej Dragić zadel dva prosta meta za novo vodstvo, a spretnejši so bili tekmeci in se veselili minimalne zmage. Phoenixu je velike težave povzročal predvsem DeMarcus Cousins, ki je ob 25 točkah zbral še 18 skokov. Goran Dragić je z 22 točkami postavil letošnji osebni rekord v ligi NBA, ob tem zbral še štiri podaje, na parketu pa je prebil kar 46 minut. Njegov mlajši brat Zoran znova ni dobil priložnosti za igro.

Do zadnje sekunde je bilo vroče tudi v Charlottu, kjer so domači košarkarji po trojki Lancea Stephensona v zadnji sekundi premagali Atlanto. Newyorški derbi je pripadel košarkarjem Brooklyna, pri katerih je blestel Deron Williams, ki je ob zelo dobrem metu iz igre dosegel 29 točk.

Beno Udrih je ob tokratni zmagi Memphisa odigral 13 minut in v tem času vpisal pet točk. Grizliji so v gosteh pri Oklahomi slavili z 91:89.