21.32

Boston Celtics Chicago Bulls Orlando Magic Beno Udrih Goran Dragić Goran Dragić

Četrtek, 16. 2. 2012, 21.32

''Biki'' nabodli ''Kelte''

V košarkarski ligi NBA so bile odigrane le tri tekme. Chicago Bulls so na domačem parketu premagali Boston Celtics (89:80)

Chicago je brez poškodovanega Derricka Rosa, MVP lanskega prvenstva, v derbiju vzhodne konference lige NBA na kolena spravil Boston. Vodilno moštvo centralne skupine je zmagalo, kljub temu da je zapravilo vodstvo s 16 točkami razlike v tretji četrtini. Najboljša bika sta bila Carlos Boozer in Luol Deng, ki sta vsak dosegla po 23 točk. Najboljši v vrsti Bostona je bil Kevin Garnett z 18 točkami.

Vodilno moštvo pacifiške skupine Los Angeles Clippers je v gosteh pri Portlandu slavilo na krilih Blaka Griffina, ki je dosegel 21 točk in 14 skokov. Košarkarji Clippers so vpisali prvo zmago proti tekmecem iz zahodne konference v zadnjih treh sezonah. Portland, ki je igral brez poškodovanega LaMarcusa Aldridga, je ob polčasu vodil za 11 točk, tudi konec tretje četrtine so bili v prednosti domači, potem pa je sledila sijajna zadnja četrtina, ki so jo košarkarji Clippers dobili z 22:11.

Indiana je prekinila niz petih porazov. Za zmago nad New Jerseyjem (93:88) je bil najzaslužnejši povratnik po poškodbi Danny Granger, ki je z 32 točkami vpisal rekord sezone. Deron Williams je zadel 29 točk za New Jersey, kar pa vseeno ni bilo dovolj za preobrat.

Liga NBA, 16. februar:

Chicago Bulls : Boston Celtics 89:80 Boozer in Deng 23; Garnett 18 in 10 skokov, Rondo 17 in 18 podaj

Portland Blazers : Los Angeles Clippers 71:74 Crawford in Batum 19; Griffin 21 in 14 skokov, Williams 17

Indiana Pacers : New Jersey Nets 93:88 Granger 32, West 16; Williams 29, Humphries 24