kolesarstvo Dirka po Švici Tom Dumoulin Stefan Küng

Dirka po Švici, 1. etapa

Uvodni kronometer Küngu

Stefan Küng | Stefan Küng je dobil uvodni kronometer. | Foto Getty Images

Stefan Küng je dobil uvodni kronometer.

Kolesarska dirka po Švici se je začela z dvojnim zmagoslavjem domačih kolesarjev. Uvodni, 10,9 kilometra dolg kronometer v Frauenfeldu je pripadel Stefanu Küngu (Groupama-FDJ), ki je bil štiri sekunde hitrejši od Stefana Bisseggerja. Tretje mesto je, z zaostankom 12 sekund, zasedel Italijan Mattia Cattaneo.

Edini slovenski predstavnik na dirki, kolesar ekipe Bahrain Victorious Domen Novak, je zasedel 152. mesto, za zmagovalcem je zaostal minuto in 39 sekund.

Tom Dumoulin se v Švici vrača v karavano. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Tom Dumoulin se v Švici vrača v karavano. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Svojo prvo etapo po vrnitvi na dirke je opravil Nizozemec Tom Dumoulin, moštveni kolega Primoža Rogliča pri Jumbo-Vismi z zaostankom 32 sekund je zasedel 16. mesto. Le mesto in sekundo pred njim je bil eden od favoritov dirke Ekvadorec Richard Carapaz.

Zelo dobra vožnja pa je uspela svetovnemu prvaku v cestni vožnji Francozu Julianu Alaphilippu, zaostal je 19 sekund in zasedel peto mesto.

Izjemna zasedba na štartu dirke

Dirka ima osem etap, v nadaljevanju prav nobena ne bo povsem ravninska. Od zanimivejših imen, ki bi se lahko borili za zmago, poleg že omenjenih nastopajo še Danec Jakob Fugelsang, Kolumbijec Rigoberto Uran, Španec Marc Soler, Nemec Maximillian Schachmann. Zanimivo bo videti tudi, kako se bosta v hribih odrezala specialist za enodnevne preizkušnje Nizozemec Mathieu Van der Poel in pa Švicar Marc Hirschi.