20.50

8 let, 5 mesecev

Torek, 5. 8. 2008, 20.50

Sedmo mesto Vrečerja

Na 11. izvedbi kolesarske dirke za Veliko nagrado Folignana (1.2) se je s sedmim mestom izkazal Robert Vrečer. Za zmagovalcem Alessandrom De Marchijem je zaostal 25 sekund.

Dirka, katere dolžina je znašala 160 kilometrov, je bila še posebej zahtevna v samem zaključku, ko so bili na sporedu štirje gorski cilji.

Kljub temu, da je bilo na štartu kar 185 kolesarjev, je ciljno črto uspelo prečkati le petintridesetim kolesarjem, med katerimi sta bila tudi Robert Vrečer in David Tratnik. Medtem, ko je Vrečer ciljno črto prečkal kot sedmi v času drugouvrščenega, je Tratnik zaostal tri minute in zasedel 23. mesto. Vrečer je osvojil tudi tretje mesto v skupnem seštevku gorskih ciljev, medtem ko je bil Tratnik tretji na intergiru.

Rezultati dirke VN Folignano, 160 km:

1. Alessandro De Marchi (Ita) Brisot Bibanese 4;00:00 2. Alessandro Malaguti (Ita) Montegranaro +0:25 3. Adriano Malori (Ita) Filmop Bottoli 4. Oleg Petrof (Mda) Brisot Bibanese 5. Dan Craven (Nam) Fidi BC … 7. Robert Vrečer (Slo) Radenska KD FT vsi isti čas 23. David Tratnik (Slo) Radenska KD FT 3:00