1. 3. 2009,
18.14

Nedelja, 1. 3. 2009, 18.14

Hrvatu Dančuloviću Trofej ZSŠDI

Hrvat Tomislav Dančulović je zmagovalec 33. izvedbe enodnevne kolesarske dirke Trofej ZSŠDI (1.2). Najvišje uvrščeni Slovenec na dirki je bil Marko Kump na 4. mestu.

Dirka, ki je potekala v lepem in sončnem vremenu, je bila dolga 141 kilometrov. Med kolesarji iz šestindvajsetih ekip so bili tudi kolesarji petih slovenskih ekip. Takoj po pričetku dirke sta glavnini uspela pobegniti Esad Hasanović in aktualni hrvaški državni prvak Tomislav Dančulović. Dvojica je složno narekovala tempo v ospredju in imela na petinosemdesetem kilometru že skoraj 12 minut prednosti pred glavnino.

V zaključku dirke so glavnini pri vzponu na Ključ uspeli pobegniti Robert Vrečer (Adria Mobil), Mitja Mahorič (Radenska KD Finančna Točka), Gianluca Brambilla (Zalf) in Peter Sagan (Dukla). Akcija glavnine je bila vsekakor prepozna, saj sta imela ubežnika v cilju skoraj minuto prednosti pred Brambillo, ki se je uspel otresti zasledovalcev. Nato je v cilj pripeljala skupina, v kateri je bilo približno 15 kolesarjev. Slednji so se lahko borili le še za četrto mesto.

Dirka v Lonjerju tako še vedno ostaja začarana za Slovence, ki v vsej njeni zgodovini še niso uspeli doseči zmage. Vsekakor pa je bil danas vesel razpleta vsaj en Slovenec. Srečko Glivar je namreč prevzel delo športnega direktorja v Loboriki. ''Vesel sem zmage saj vem, da je Tomislav dobro pripravljen. Veliko različnih taktik sem že preizkusil na tej dirki in danes se nam je izšlo. Zmaga je dobrodošla in odlična vzpodbuda za nadaljnje delo tako zame kot našega sponzorja,'' je za Sportal Povedal Glivar. Dančulović je po Ivici Čoligu (1979) in Brunu Buliču (1983) že tretji Hrvat, ki je uspel slaviti na tej dirki.