18.19

8 let, 4 mesece

Sobota, 22. 3. 2008, 18.19

Fajtova prva zmaga za Perutnino

Slovenec Mitja Mahorič je pred skupno zmago na kolesarski dirki po poteh kralja Nikole. Zmagovalec 3. etape je Kristjan Fajt, Mahorič je bil drugi, Vladimir Kerkez pa peti.

Že na prvi klanec 200 kilometrov dolge etape so glavnini pobegnili trije Ptujčani ter Bolgar Pavel Shumanov. Slednji je Slovencem dobro poznan, saj je pred dolgimi leti uspešno tekmoval za Krko iz Novega mesta. Četverica si je do cilja 200 kilometrov dolge etape privozila več kot osemnajst minut prednosti pred prvo večjo skupino zasledovalcev. Edini, ki sta bila kos četverici ubežnikov, sta bila Vladimir Kerkez ter Emanuel Kišerlovski, ki sta za četverico zaostala sedem minut.

''Ves dan je deževalo ter močno pihalo. V Cetinjah je padala ledena toča. Dobrih 100 kilometrov sva s Kišerlovskim lovila četverico v ospredju. Že po prvem klancu nas je ostalo le osem v ospredju. Podoben pekel nas čaka tudi jutri, a bo glavnina pol manjša in bo še težje,'' so bile prve besede Vladimirja Kerkeza, ko se je v hotelski sobi nekoliko ogrel. V etapi je odstopilo 53 kolesarjev, tako da bo jutri na štartu le 43 kolesarjev, kolikor jih je danes pripeljalo v cilj.

Kolesarji Perutnine so naredili zadnji korak k skupni zmagi Mahoriča na dirki. Shumanov jutri vsekakor ne bo napadal, saj bo kot edini preostali kolesar ekipe Hemus skušal zadržati tretje mesto v skupnem seštevku.

Rezultati 3. etape, Ulcinj – Bar, 200 km:

1. Kristjan Fajt (Slo) Perutnina Ptuj 5;31:19 2. Mitja Mahorič (Slo) Perutnina Ptuj 3. Pavel Shumanov (Bul) Hemus 4. Radoslav Rogina (Hrv) Perutnina Ptuj vsi isti čas 5. Vladimir Kerkez (Slo) Sava +7:09 6. Emanuel Kišerlovski (Hrv) Loborika isti čas 7. Robin Chaigneau (Niz) Asito 18:11 8. Evgeni Gerganov (Bul) CC Bourgas 9. Mariuž Witecki (Pol) MROZ-Action 10. Cornelius Van Ooijen (Niz) Asito vsi isti čas …