18.00

8 let, 4 mesece

Torek, 18. 3. 2008, 18.00

Chicchi dobil zadnjo etapo

Zmagovalec 43. kolesarske dirke od Tirenskega do Jadranskega morja (2.HC) je 27- letni Švicar Fabian Cancellara. Tadej Valjavec je nazadoval na 14. mesto.

Cancellara je še enkrat več dokazal, da se razvija v odličnega kolesarja tudi za etapne dirke. Doslej je v svoji devetletni profesionalni karieri dosegel 43. zmag. Od tega je slavil na osmih prologih ter kar na 17. posamičnih vožnjah na čas. Hkrati je odličen kolesar za enodnevne klasične dirke, na katerih je največjo zmago vknjižil leta 2006, ko je slavil na dirki Pariz-Roubaix. Današnja zadnja etapa bi se po pričakovanjih morala končati s ciljnim šprintom glavnine. Do slednjega ni prišlo, saj je 15 kilometrov do cilja prišlo do padca, v katerem se je glavnina razbila na več manjših skupin. Vzrok padca je bila spolzka cesta, saj je tik pred tem pričelo rahlo deževati. V ospredju je tako ostalo 15 kolesarjev, katere je kasneje uspela uloviti še skupina 35 kolesarjev. Med njimi ni bilo Tadeja Valjavca in Jureta Golčerja.

V ospredju je ostalo največ kolesarjev ekipe Liquigas, ki so uspeli omogočiti svojemu šprinterju Chicchiju odličen položaj pred ciljnim šprintom. Chicchi je bil premočan tekmec Napolitanu in Cavendishu, ki sta se morala zadovoljiti z drugim in tretjim mestom. Tadej Valjavec je bil po prihodu v cilj nad razpletom etape močno razočaran: ''Brez besed sem. Zaradi smole sem zapravil uvrstitev v deseterico, ki je bila težko prigarana,'' je dejal Besničan, ki ga čez teden dni čaka nastop na etapni dirki Settimana Ciclistica Internazionale.

Rezultati 7. etape, San Benedetto del Tronto, 178 km:

1. Francesco Chicchi (Ita) Liquigas 4;50:50 2. Danilo Napolitano (Ita) Lampre 3. Mark Cavendish (VB) High Road 4. Robbie McEwen (Aus) Silence-Lotto 5. Danilo Hondo (Nem) Serramenti PVC Diquigiovanni 6. Maximiliano Richeze (Arg) CSF Group Navigare 7. Aleksander Usov (Blr) Ag2r-La Mondiale 8. Jose Joaquin Rojas (Špa) Caisse d'Epargne 9. Erik Zabel (Nem) Team Milram 10. Baden Cooke (Aus) Barloworld vsi isti čas … 62. Tadej Valjavec (Slo) Ag2r-La Mondiale +1:34 109. Jure Golčer (Slo) LPR Brakes 2:32