21.53

8 let, 5 mesecev

Torek, 12. 8. 2008, 21.53

Brajkovič osmi pred zadnjo etapo

Nemca Linusa Gerdemanna od zmage v skupnem seštevku 20. kolesarske dirke Tour de l'Ain (2.1) loči le še ena etapa. Janez Brajkovič na osmem mestu v skupnem seštevku.

Danes so imeli kolesarji na sporedu dve etapi. Že v dopoldanski 105 kilometrov dolgi etapi je prišlo do selekcije, ko je po treh kategoriziranih klancih v ospredju ostalo le še šestnajst kolesarjev med katerimi je bil tudi Brajkovič. Slednjim so sicer dvajset kilometrov do cilja pobegnili David Moncutie, Stephane Goubert in Linus Gerdemann. Petindvajsetletni Nemec je slavil v ciljnem sprintu in oblekel rumeno majico vodilnega, ki jo je uspel obdržati na sebi tudi po posamični vožnji na čas, kjer je zasedel drugo mesto.

Najhitreje je s skoraj devet kilometrov dolgo traso opravil Tony Martin in dopolnil nemško zmagoslavje ekipe Columbia v Franciji. V dopoldanski etapi je Brajkovič uspel ciljno črto prečkati kot trinajsti. Izvrstno priložnost za še višjo uvrstitev v skupnem seštevku je zapravil v posamični vožnji na čas, ki mu sicer ni bila najbolj pisana na kožo. Za njegove sposobnosti je bila prekratka pa še deževalo je dopoldne in je imel popolnoma trde noge. Dirka se bo končala jutri.