21.28

8 let, 3 mesece

Četrtek, 27. 3. 2014, 21.28

"Zmaji" z drugo zmago nad Triglavom do finala z Jeseničani

Hokejisti Olimpije so tudi na povratni tekmi ugnali kranjski Triglav (6:1) in si zagotovili finale, v katerem bodo naslov državnih prvakov branili proti Team Jesenice. Začetek finala v ponedeljek.

Zeleno-beli so na domačo ledeno ploskev stopili z zmago s prve polfinalne tekme v žepu, ki so jo pretekli četrtek vknjižili v Kranju. Kljub zaostanku in dejstvu, da se borijo proti edinemu profesionalnemu klubu v Sloveniji, so Kranjčani v Ljubljano prišli brez bele zastave.

Že v prvi minuti so imeli ''zmaji'' igralca več, a, podobno kot v peti minuti, številčne premoči niso znali kronati z zadetkom. Kranjski vratar Rok Stojanovič je dobro posredoval ob strelih Anžeta Ropreta in Gregorja Koblarja, nemočen pa je bil v 14. minuti, ko je za vodstvo gostiteljev poskrbel Matej Hočevar. "Orli" so imeli ob koncu tretjine 39 sekund igralca več, najbližje izenačenju je bil Jan Markelj, a je njegov strel zletel prek vrat.

Druga tretjina je postregla z dvema hitrima zadetkoma. V 23. minuti je prednost Olimpije na +2 s strelom z bližine zvišal Eric Pance. A le nekaj sekund zatem je ljubljanski obrambi po desni pobegnil Anže Terlikar in s strelom na daljšo vratnico premagal Aleša Silo. V nadaljevanju je zapretil Jan Markelj, a mu poskus izenačenja ni uspel. Na drugi strani pa je v protinapad pobegnil Jaka Zdešar, vendar je Stojanovič njegov poskus zaustavil. Ni pa zaustavil poskusa Pascala Morencyja, ki je v 30. minuti odbitek pospravil v mrežo in postavil izid tretjine.

V zadnjem delu nervozne tretjine, ki je bila nekajkrat na meji pretepa, je ljubljansko vodstvo v 47. minuti z lepim zadetkom pod prečko zvišal Anže Ropret. Pet minut pred koncem je gostujočega vratarja ugnal še Žiga Grahut, zmago pa je v 56. minuti potrdil kapetan Aleš Mušič.

Olimpija je tako upravičila vlogo favorita in v ekspresnem polfinalu slavila z rezultatom 9:2. Po ubranitev naslova državnih prvakov se bodo Ljubljančani podali v ponedeljek, ko bodo ob 18. uri gostovali na Jesenicah. Povratna finalna tekma bo prihodnji četrtek v dvorani Tivoli.