20.19

8 let, 3 mesece

Nedelja, 4. 1. 2015, 20.19

Sladka vrnitev v zavetje doma

Hokejisti Olimpije so pred maloštevilnimi gledalci v Tivoliju s 4:2 premagali Innsbruck in končali črn niz, ki jih je spremljal zadnjih pet tekem.

Zeleno-beli so se po slabih treh tednih končno vrnili v zavetje Tivolija, kjer so imeli na prvi domači tekmi leta le en cilj: končati niz petih EBEL-ligaških porazov, kar jim je uspelo. Potem ko so na novega leta dan na Madžarskem doživeli boleče visok poraz (0:7), so obračun pred maloštevilnim občinstvom začeli veliko bolje. Že v prvih minutah srečanja so se gostom iz Innsbrucka, za katerega igrajo kar trije lanski člani Olimpije – napadalcu Jeffu Ulmerju in najučinkovitejšemu branilcu lige te sezone Nicku Rossu se je malce pred novim letom pridružil še branilec Kenneth MacAulay –, dobro postavili po robu.

V začetnih minutah, v katerih so se priložnosti ponudile obema moštvoma, sta bila pri gostiteljih najnevarnejša Tom Zanoški in Gregor Koblar, a sta njuna strela zgrešila cilj. Je pa tega na začetku 11. minute po podaji Žige Pešuta našel Hunter Bisop in kot prvi poslal plošček za hrbet vratarja Adama Munroja. Veselje na tribunah se še ni dobro poleglo, ko so privrženci Olimpije po 40 sekundah dobili nov razlog za veselje. Zanoški, ki se mu v ponedeljek izteče preizkušnja, je po levi pobegnil v protinapad in z natančnim strelom – zadel je med stičišče vratnice in prečke – matiral gostujočega čuvaja mreže. Zmaji so imeli kaj kmalu zatem priložnost, da vodstvo zvišajo z igralcem več, a jim to, kot že tolikokrat letos, ni uspelo. Vratar Andy Chiodo jih je moral ob številčni premoči celo reševati, pred njim se je sam znašel Matt Siddall, a je na srečo zelenih ostalo pri vodstvu z 2:0, s katerim so šli gostitelji tudi na prvi odmor.

Od visokega do minimalnega vodstva

Tudi drugi del se je začel po željah Olimpije. Že v prvih sekundah so eden za drugim poskušali Anže Ropret, Aleš Mušič in Kyle Medvec, vendar brez uspeha, ki pa je prišel v 25. minuti, ko je Mušič s strelom po sredini z vrha krogov zvišal na +3. A ni prav dolgo ostalo pri takšnem vodstvu. V 27. minuti, ko je na kazenski klopi sedel Žiga Pešut, je Chioda premagal Kenneth MacAulay.

Gostje so postajali vse nevarnejši in podjetnejši, sredi tretjine so ob številčni prednosti dodobra nastreljali domačega vratarja, ki pa je z obrambami svojo ekipo ohranjal pri vodstvu dveh zadetkov. Power-playa tako Tirolci niso izkoristili, so pa prednost Ljubljančanov stopili v 36. minuti, ko je ob izenačenih močeh Matt Siddall postavil izid druge tretjine.

Konec negativnega niza

Morski psi so se v zadnjih 20 minutah podali na lov za izenačenjem, ki pa ga niso dočakali. Zmaji so imeli sredi najbolj živčne tretjine lepo priložnost, da zvišajo vodstvo in si zagotovijo mirnejše nadaljevanje, a Zanoški in Koblar nista izkoristila pobega tirolski obrambi. Je pa zadnji v 53. minuti izza gola podal pred gol do Žige Pešuta, ki se je kljub gneči dobro znašel in postavil končnih 4:2. Tirolci so minuto in pol pred koncem poskusili še brez vratarja, a so se jim vsi poskusi znižanja in morebitnega podaljška izjalovili.

Olimpija devet tekem pred koncem rednega dela, po katerem se bo zanjo začel glavni del sezone, ostaja na zadnjem mestu, štiri točke za Dornbirnom. Nova tekma jo čaka že v torek, ko v Ljubljano prihaja Gradec Mihe Verliča. Zmaji in panterji se bodo, kljub prvotnim načrtom, po katerih bi se morali srečati na Trgu republike, spopadli v Tivoliju.